Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla pijanego sprawcy wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby

Na wniosek prokuratora i policjantów Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 22-latka. Mężczyzna na trasie Kętrzyn-Wopławki spowodował wypadek drogowy w którym zginęły dwie osoby, a jedna z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierowca prowadził pojazd będąc stanie nietrzeźwości. Pobrana krew do badań wykazała blisko promil alkoholu w organizmie.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na trasie Różanka - Wopławki w sobotę (13.04.2019) około godz. 23:40. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Alfa Romeo na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia dwóch pasażerów w wieku 23 i 30 lat – zginęło na miejscu. Kierowca oraz pasażer pojazdu z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Od 22-latka została pobrana krew do badań, która wykazała blisko promil alkoholu w organizmie.

Na wniosek prokuratora i policjantów Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 22-letniego obywatela Gruzji.

Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.   

Pamiętajmy!

• będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

• nie potrafimy właściwie ocenić odległości;

• mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;

• możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie, senni;

• następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę.

Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

(md/rj)

Powrót na górę strony