Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

To niemożliwe żebym od wczoraj nie wytrzeźwiał. W taki sposób tłumaczył się kierujący, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie

Policjanci z Elbląga zatrzymali do kontroli drogowej 46-letniego mężczyznę. Kierujący vw nie dowierzał policjantom badającym go alkotestem. Kiedy badanie urządzeniem wykazało ponad 1 promil alkoholu mężczyzna stwierdził, że „jest to niemożliwe żebym od wczoraj nie wytrzeźwiał”. Teraz kierowca za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Wczoraj (10.04.19r) około godziny 8:00 policjanci ruchu drogowego elbląskiej policji na ulicy Radomskiej, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw sharanem. Funkcjonariusze poddali 46 – latka badaniu na stan trzeźwości. Mężczyzna siedzący za kierownicą auta „wydmuchał” ponad 1 promil alkoholu. Kiedy kierujący ujrzał wynik powiedział do policjantów, że „to niemożliwe żebym od wczoraj nie wytrzeźwiał”. Był przekonany, że jest trzeźwy. Policjanci aby potwierdzić badanie użyli drugiego urządzenia, które również wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie dawał za wygraną i twierdził, że powinien być trzeźwy. Zapytany o prawo jazdy wytłumaczył policjantom, że nie ma tego dokumentu, ponieważ „zostało ono mu zatrzymane kilka lat temu za… jazdę po alkoholu”. 46 - latek dalej już nie pojechał. Teraz za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem.

kn/kw

Powrót na górę strony