Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa zdarzenia na obwodnicy Olecka

Najpierw kierujący cysterną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobówką, później kierujący audi zjechał z drogi i uderzył w skarpę. Na szczęście w obu zdarzeniach nikomu nic poważnego się nie stało. Policja apeluje o rozwagę.

Wczoraj (27.03.2019) na obwodnicy Olecka doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Pierwsze miało miejsce w miejscowości Sedranki około godz. 9:30. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego, 52-letni kierujący cysterną marki Iveco, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącemu obwodnicą w kierunku Gołdapi, kierującemu peugeotem. W wyniku zderzenia 78-letni kierujący osobówką doznał ogólnych potłuczeń ciała i został przetransportowany do szpitala w Ełku. Obaj kierujący byli trzeźwi. Obwodnica od miejscowości Sedranki do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 655 była zablokowana przez ponad 3 godziny.

Do drugiego zdarzenia doszło  po godz. 17:30. Tym razem na skrzyżowaniu obwodnicy z drogą wojewódzką nr 655. Kierujący audi, nie dostosował prędkości, podczas wykonywania manewru skrętu z obwodnicy w kierunku Giżycka, zjechał z drogi i uderzył w skarpę. 31-latek podróżował sam i został przetransportowany do szpitala w Ełku. 

Policjanci zwracają się do kierujących z apelem o ostrożność i o zdjęcie nogi z gazu. Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in. nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami czy zwykła nieostrożność kierujących to najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji. Wielu z nich można uniknąć, przestrzegając przepisów prawa oraz zachowując rozwagę.

 

jsz/kw

Powrót na górę strony