3-miesięczny areszt wobec mieszkańca Ornety - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

3-miesięczny areszt wobec mieszkańca Ornety

Kryminalni z Ornety zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta, który włamywał się do lokali handlowych i usługowych. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów. Decyzją sądu 19-latek został tymczasowo aresztowany na 3-miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń dochodziło w marcu br. Na początku miesiąca jeden z pokrzywdzonych poinformował, że po wybiciu szyby do kiosku ruchu ktoś wszedł do jego wnętrza i dokonał kradzieży wyrobów tytoniowych i zdrapek loteryjnych na kwotę 9.000 złotych. Kolejne zawiadomienie dotyczyło włamania do zakładu elektromechanicznego, gdzie po wybiciu szyby sprawca próbował przedostać się do środka pomieszczenia. Spłoszony przypadkowymi przechodniami uciekł z miejsca zdarzenia. 21 marca br. policjanci ponownie zostali poinformowani, że ktoś najprawdopodobniej włamuje się do zakładu fryzjerskiego. Sprawca działając w ten sam sposób jak w opisywanych wyżej przypadkach, po uprzednim wybiciu szyby wszedł do środka i próbował ukraść maszynki do strzyżenia, lokówki i prostownice. Uniemożliwili mu to interweniujący policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

19-letni mieszkaniec Ornety łącznie usłyszał 5 zarzutów. Na wniosek policjantów i prokuratora lidzbarski sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(mk/rj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.97 MB)

Powrót na górę strony