Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zginął na drodze potrącony przez auto. Nie miał na sobie odblasków

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy miał miejsce w okolicach miejscowości Nowe Kusy w gminie Pasłęk. Tam kierowca osobówki potrącił 39-latka. Mężczyzna niestety zginął na miejscu. Szedł prawidłową stroną drogi, ale nie miał na sobie kamizelki odblaskowej, ani innego elementu wyróżniającego go na drodze. Przyczyny tragedii wyjaśni policyjne dochodzenie.

Do wypadku doszło we wtorek (19.03.2019) o godz. 22:30 na drodze Nowe Kusy – Jelonki (W527). Tam 32-letni kierujący oplem, na prostym odcinku drogi, potrącił 39-letniego mężczyznę. Pieszy zginął na miejscu. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że mężczyzna szedł prawidłową stroną drogi. Nie miał jednak na sobie kamizelki odblaskowej. Jak się okazało miał ją schowaną w plecaku. Policyjne dochodzenie wyjaśni wszelkie szczegóły tej tragedii. Kierowca był trzeźwy.

 

  • Miejsce potrącenia pieszego w powiecie elbląskim. Uszkodzony samochód stojący na drodze.
    Miejsce potrącenia pieszego w powiecie elbląskim
  • Miejsce potrącenia pieszego w powiecie elbląskim. Uszkodzony samochód stojący na drodze.
    Miejsce potrącenia pieszego w powiecie elbląskim

 

Także wczoraj doszło do innego zdarzenia z udziałem pieszych. Około godz. 17:00 na ulicy Teatralnej w Elblągu, 54-letnia kierująca samochodem KIA, potrąciła na przejściu dla pieszych kobietę z dwójką dzieci. 35-letnia poszkodowana przechodziła prawidłowo. Ona sama odniosła ogólne obrażenia ciała, natomiast jej 3-letnia córka doznała złamania ręki. Kierująca była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i badają okoliczności wypadku. Funkcjonariusze będą wnioskować do zarządcy drogi o stworzenie w tym miejscu, tzw. przejścia wyniesionego. Zastosowanie tego typu rozwiązania powoduje, że kierowcy muszą zwalniać, więc ryzyko wypadku staje się dużo mniejsze.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność w rejonie przejść dla pieszych. Przypominamy także o obowiązku noszenia, po zmroku, kamizelek odblaskowych poza terenem zabudowanym.

(js/tm)

Powrót na górę strony