Mrągowo: Praca w Policji atrakcyjną ofertą pracy - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: Praca w Policji atrakcyjną ofertą pracy

Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta? Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te i wiele innych pytań odpowiadały mrągowskie funkcjonariuszki podczas targów pracy. Opowiadały zainteresowanym także o tym, jak w praktyce wygląda policyjna służba.

Wczoraj (07.03.19 r) w Mrągowie odbyły się Targi Edukacji i Pracy Powiatu Mrągowskiego zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie i Powiatowy Urząd Pracy, a skierowane do uczniów i osób bezrobotnych.

Celem targów, było przybliżenie specyfiki lokalnego rynku edukacji i pracy. Tego typu przedsięwzięcia dają możliwość spotkania z przyszłymi pracodawcami oraz  zapoznania się z konkretną branżą. Wśród różnego rodzaju firm i instytucji, nie zabrakło także mrągowskich policjantów, którzy przygotowali swoje stoisko informacyjne.

W stworzonym przez funkcjonariuszy punkcie, prezentowano film na temat pracy w Policji, film instruktażowy dotyczący testu sprawności fizycznej, film na temat szkolenia podstawowego w Szkole Policji w Słupsku oraz rozdawano ulotki z ofertą zatrudnienia. Oferta skierowana była do osób, które chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia. Młodych ludzi informowano o oczekiwaniach oraz wymogach jakie stawia Policja. Osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Policji mogły uzyskać wszelkie informacje dotyczące rekrutacji. Najczęściej zadawane pytania dotyczyły jakie potrzebne są dokumenty i gdzie należy je składać, oraz jak przebiegają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego. Zainteresowani służbą w Policji byli między innymi młodzi ludzie, którzy swoją przyszłość i karierę zawodową wiążą właśnie z mundurem.

Przypominamy, że wszystkie osoby zainteresowane pracą w Policji mogą znaleźć niezbędne informację na ten temat na stronie internetowej www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl w zakładce „Rekrutacja”.

Polecamy także film instruktażowy pokazujący, jak wygląda test sprawności fizycznej. https://www.youtube.com/watch?v=QSl6tNNQr34

dk/kw

Powrót na górę strony