Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Okradł jubilera. Prokurator zastosował policyjny dozór

O policyjnym dozorze zadecydował prokurator wobec mężczyzny podejrzanego o kradzież z włamaniem do sklepu jubilerskiego oraz zniszczenie znajdujących się tam szklanych gablot. Okazało się, że 32 - latek wszedł w kominiarce do sklepu jubilerskiego, gdzie przy pomocy siekiery porozbijał szklane gabloty i ukradł znajdującą się tam biżuterię. Lubawscy policjanci zatrzymali mężczyznę gdy ten był jeszcze w sklepie. 32 - latek w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży biżuterii w jednym ze sklepów w Lubawie. Funkcjonariusze z lokalnego komisariatu natychmiast pojechali na miejsce, gdzie w sklepie zatrzymali 32 - latka. W takcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że sprawca w kominiarce na twarzy wszedł do jubilera. Kiedy sprzedawczyni zobaczyła, że z plecaka mężczyzny wystaje rękojeść siekiery, opuściła sklep i zadzwoniła po policję. W tym czasie mężczyzna porozbijał szklane gabloty i ukradł biżuterię, którą schował do plecaka, spodni oraz kurtki. W zatrzymaniu sprawcy funkcjonariuszom pomogli również świadkowie, którzy swoim samochodem zablokowali drzwi do lokalu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Okazało się, że 32 - latek był nietrzeźwy -miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcowi Iławy. Funkcjonariusze odzyskali również skradzioną biżuterię.

Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec 32 - latka dozór policyjny. Teraz będzie musiał dwa razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie.

Za samą kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(jk/rj)

  • Zniszczone gabloty wystawowe
  • Zniszczone gabloty wystawowe
  • Zniszczone gabloty wystawowe

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.42 MB)

Powrót na górę strony