Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Ponad kilogram amfetaminy w zamrażarce. Dwóch 35-latków w areszcie

Ponad 1000 gramów amfetaminy zabezpieczyli policjanci z Ełku w mieszkaniu zajmowanym przez dwóch 35-latków. Narkotyki schowane były w zamrażarce. Sąd na wniosek prokuratora aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Ełccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 35-letni mieszkaniec miasta w swoim mieszkaniu może posiadać narkotyki. Wykonując czynności w tej sprawie, pod jego blokiem policjanci spotkali kolegę 35-latka, który czasowo mieszkał u niego. Mając uzasadnione podejrzenie, że ten mężczyzna również może posiadać substancje zabronione, policjanci sprawdzili czy mężczyzna miał je przy sobie. Nie pomylili się – znaleźli przy nim blisko 70 gramów amfetaminy.

Podczas przeszukania zajmowanego przez mężczyzn mieszkania, kryminalni znaleźli biały proszek, który schowany był w zamrażalce. Badanie laboratoryjne wykazały, że jest to amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram tej substancji. Część narkotyków była już poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. W mieszkaniu policjanci znaleźli także wagę elektroniczną.

Film Doprowadzenie zatrzymanego mężczyzny

Opis filmu: Mężczyzna prowadzony do radiowozu przez policjantów

Pobierz plik Doprowadzenie zatrzymanego mężczyzny (format mp4 - rozmiar 8.41 MB)

Obaj  mężczyźni zostali zatrzymani. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Na tym praca policjantów w tej sprawie się nie kończy. Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzą wszystkie okoliczności dotyczące pojawienia się narkotyków w tym miejscu, a także ewentualnych powiązań zatrzymanych mężczyzny z innymi przestępstwami, szczególnie tych związanych z obrotem substancjami zakazanymi.

(aj/tm)

  • Leżące na stole zabezpieczone narkotyki i waga.
    Zabezpieczone narkotyki i waga
Powrót na górę strony