Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warmiński: Trudne warunki na drodze. Oślepiające słońce i śliska nawierzchnia

Słońce przebijające się przez chmury może zaskoczyć kierowców i spowodować dodatkowe utrudnienia podczas jazdy. Nie dość, że może oślepić kierowców bezpośrednio, to jego działania potęgują promienie słoneczne, odbijające się od mokrej nawierzchni. Jakby tego było mało, na drodze wciąż pojawia się lód, dlatego nawet krótka chwila nieuwagi za kierownicą, może skończyć się bardzo nieszczęśliwie.

Kierowcy w czasie zmiennej zimowej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni może być bardzo ślisko, nawet wtedy, kiedy jezdnia wydaje się nie być pokryta śniegiem. Utrzymujące się przymrozki, zamarzająca mżawka czy nawet lekkie opady śniegu stwarzają bardzo duże zagrożenie. Niekorzystnie na komfort jazdy może też wpłynąć oślepiające słońce. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy też o dostosowaniu prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych.

Przekonał się o tym kierowca podróżujący Fiatem Punto na trasie Orneta – Dobre Miasto. Dziś (22.02.19) kilka minut po godz. 12:00 przed Karbowem 34-latek podróżujący z dwiema pasażerkami, wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Poszkodowane w tym zdarzeniu zostały dwie kobiety. 56- i 42-latka zostały przetransportowane do szpitala w Olsztynie. Kierujący był trzeźwy, nie odniósł żadnych obrażeń. Wszyscy są mieszkańcami Ornety.

 • Rozbity samochód na miejscu zdarzenia drogowego w Karbowie
  Miejsce zdarzenia drogowego w Karbowie
 • Rozbity samochód na miejscu zdarzenia drogowego w Karbowie
  Miejsce zdarzenia drogowego w Karbowie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło też na trasie Lidzbark Warmiński – Orneta. Tam kilka minut po godz. 12:00 na trasie Lidzbark Warmiński – Orneta, jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, w Runowie wprost pod koła nadjeżdżającego auta wbiegła sarna. Kierująca próbując ominąć zwierzę, wykonała gwałtowny manewr, wpadła w poślizg i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka innym samochodem, którym podróżowały trzy osoby.

 • Rozbity samochód na miejscu zdarzenia drogowego w Runowie
  Miejsce zdarzenia drogowego w Runowie
 • Rozbity samochód na miejscu zdarzenia drogowego w Runowie
  Miejsce zdarzenia drogowego w Runowie

Na szczęście w wyniku tego zderzenia, żadna z podróżujących osób nie została ranna. Na miejscu pracowali policjanci. Wystąpiły utrudnienia w ruchu, który w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

(mk/tm)

Powrót na górę strony