Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce / Górowo Iławeckie: Wypadek z udziałem 80–letniego rowerzysty

80–latek trafił do szpitala po wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Al. Wojska Polskiego w Górowie Iławeckim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że senior nie ustąpił pierwszeństwa 28–latkowi jadącemu audi drogą z pierwszeństwem przejazdu. 28–latek był trzeźwy, jemu i jego pasażerce nic się nie stało. Od 80–latka pobrano krew do badań laboratoryjnych.

Wczoraj (21.02.2019) przed godz. 11:00 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Al. Wojska Polskiego w Górowie Iławeckim doszło do wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 80-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mężczyźnie kierującemu audi.

28–latek zeznał, że próbował ominąć rowerzystę przecinającego mu drogę jednak nie zdołał wyhamować. Z miejsca zdarzenia 80–latek trafił do szpitala, ma połamane żebra. Z uwagi na brak możliwości sprawdzenia stanu jego trzeźwości pobrano mężczyźnie krew do badań laboratoryjnych.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli wszelkie ślady, a audi i rower trafiły na parking strzeżony. Funkcjonariusze przesłuchali też kierującego audi i jego pasażerkę i będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzania.

(mk/tm)

  • Dwa samochody i przewrócony rower na miejscu zdarzenia
    Miejsce zdarzenia drogowego w Górowie Iławeckim
Powrót na górę strony