Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Miał przy sobie dopalacze – odpowie jak za posiadanie narkotyków

Elbląscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który miał przy sobie dopalacze. W świetle prawa każdy dopalacz jest traktowany jak narkotyk. Za jego posiadanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dokładne testy laboratoryjne wykażą, jakiego rodzaju trujące środki chemiczne wchodziły w skład białego proszku, który został znaleziony przy zatrzymanym 20-latku. Policjanci wylegitymowali go wczoraj (19.02.2019) na ul. Traugutta w Elblągu. W kieszeni spodni miał plastikowe pudełko, a w nim biały proszek. Okazało się, że to dopalacze, do których posiadania od razu się przyznał. Mężczyzna odpowie za ich posiadanie. W świetle przepisów te związki są traktowane jak narkotyk. Za ich posiadanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ostrzegamy!

Dopalacze to substancje uzależniające i już jednorazowe ich zażycie może być początkiem nałogu. Powinni to sobie uświadomić przede wszystkim młodzi ludzie. Dopalacze to groźna trucizna i każde ich zażycie może się wiązać z poważnym, a nawet śmiertelnym ryzykiem.

(js/tm)

Powrót na górę strony