Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lubawskie: Bracia podejrzani o kradzież z włamaniem zatrzymani. Doprowadził do nich policyjny pies

Zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego i gospodarczego na terenie gminy Biskupiec, nowomiejscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o dokonanie tych czynów. Sprawcami okazali się dwaj bracia mieszkańcy tej samej gminie. W ich zatrzymaniu pomógł policyjny pies Vox z iławskiej komendy Policji. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (11.02.2019) nowomiejscy policjanci zostali powiadomieni o dwóch włamaniach do chlewni i niezamieszkałego budynku mieszkalnego w jednej z miejscowości na terenie gminy Biskupiec. Według poszkodowanych zginęły stamtąd dwa przewody elektryczne czterożyłowe miedziane o długości 25 metrów i wartości 500 zł, 30 metrów przewodu miedzianego o wartości 300 złotych oraz… 6 kur, których wartość właściciel wycenił na 150 zł.

Policjanci, którzy pracowali przy tych zdarzeniach, zdecydowali o ściągnięciu na miejsce włamania psa tropiącego. Ta decyzja okazała się trafna, ponieważ policyjny czworonóg służący na co dzień w iławskiej komendzie Policji szybko doprowadził funkcjonariuszy do sprawców zdarzenia. Na wskazanej przez Voxa posesji funkcjonariusze znaleźli skradzione wcześniej kury, odzyskali także opalone już przewody elektryczne. 25- i 29-letni bracia zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(lm/tm)

  • "Vox" z przewodnikiem
    "Vox" z przewodnikiem
  • Zatrzymany mężczyzna
    Zatrzymany mężczyzna