Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Zdarzenie drogowe z udziałem trzech pojazdów. Sprawca zdarzenia był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami

Policjanci z Działdowa wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem 3 samochodów osobowych, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 545 na odcinku Działdowo - Kozłowo. Sprawca zdarzenia, mieszkaniec powiatu nidzickiego był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj (12.02.2019r.) około godziny 20.00 na drodze wojewódzkiej nr 545 na trasie Działdowo - Kozłowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Corsa, 50-letni mieszkaniec powiatu nidzickiego wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z naprzeciwka kierującemu pojazdem marki SAAB, w wyniku czego doprowadził do zderzenia czołowego. Następnie w wyniku uderzenia pojazd opel Corsa obrócił się i uderzył w prawidłowo jadący inny pojazd marki VW Passat. Do szpitala trafili uczestnicy zdarzenia, pasażerka z dzieckiem z pojazdu opel oraz kierujący i pasażerka z pojazdu saab. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Opel Corsa znajdował się w stanie nietrzeźwości i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. O dalszym losie 50-latka zadecyduje sąd.

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia działdowska policja.

 

jn/kw

Powrót na górę strony