Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Diler narkotykowy w rękach policjantów

Kryminalni z Pisza zatrzymali 39-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o handel narkotykami. W jego domu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 400 gramów amfetaminy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za udzielanie innej osobie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz za posiadanie znacznej ich ilości grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Piscy kryminalni zatrzymali 39-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o handel narkotykami. Śledczy pracowali nad tą sprawą od dłuższego czasu.

W minionym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali osobę handlującą środkami odurzającymi. W domu dilera policjanci znaleźli czarny foliowy worek owinięty niebieską taśmą malarską oraz woreczek po gumach do żucia. W obu pakunkach był biały proszek.

W znalezieniu substancji odurzających funkcjonariuszom pomógł pies służbowy do wykrywania narkotyków, który przyjechał do Pisza, wraz ze swoim przewodnikiem z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Biały proszek został zabezpieczony przez kryminalnych. Po zważeniu okazało się, że jest to ponad 400 gramów. Jest to kwalifikowane jako znaczna ilość narkotyków.

Mieszkaniec Pisza został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po zebraniu materiału dowodowego przedstawione mu zostały dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy udzielania środków odurzających innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Drugi zarzut odnosi się do posiadania wbrew przepisom znacznej ilości narkotyków.

Decyzją sądu 39-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

asz/in

  • Zabezpieczona amfetamina
    Zabezpieczona amfetamina
  • Zabezpieczona amfetamina
    Zabezpieczona amfetamina
  • Zabezpieczona amfetamina
    Zabezpieczona amfetamina
Powrót na górę strony