Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko: Z seniorami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Spotkanie z seniorami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z udziałem policjantów oleckiej komendy odbyło się sali kina Regionalnego Ośrodka Kultury. Wizyta mundurowych miała charakter edukacyjny zmierzający do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych z udziałem osób starszych i pieszych.

Intencją oleckich policjantów podczas spotkania było zwiększenie świadomości osób starszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zmiana postaw poprzez pokazanie, jak należy zachować się w sytuacjach, występujących na co dzień w ruchu drogowym. Pogadanka z seniorami Uniwersytetu II Wieku miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym jako: pieszych, rowerzystów, kierowców oraz pasażerów.

Spotkanie z udziałem seniorów, które odbyło się wczoraj (07.02.2019), pozwoliło przypomnieć sobie najważniejsze zasady: jak zgodnie z obowiązującymi przepisami prawidłowo poruszać się po drodze, jak i kiedy stosować elementy odblaskowe oraz  jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako rowerzysta, kierowca i pieszy.

Zwrócono również uwagę na relację pomiędzy pieszym a kierowcą. Przypomniano, że każdy z nas jest równoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, który ma określone prawa ale i obowiązki. Nasz punkt widzenia zmienia się w zależności od roli w jakiej występujemy. Jako pieszy zauważamy błędy kierowców, kiedy wsiadamy za kierownicę denerwują nas zachowania pieszych. Łatwo przychodzi nam ocenianie innych, tymczasem droga jest jedna, a od naszych zachowań zależy wspólne bezpieczeństwo.     

jsz/kw

Powrót na górę strony