Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdap: Mama 10-latka podziękowała policjantom, którzy pomogli jej dziecku

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, którzy pełnili służbę na stoku narciarskim w Gołdapi. Mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego jest wdzięczna za empatię i wsparcie jakie dla jej 10-letniego syna okazali funkcjonariusze.

Kilka dni temu Komendant Powiatowy Policji w Gołdapi mł. insp. Dariusz Stachelek otrzymał wiadomość z podziękowaniami od mieszkanki Lidzbarka Warmińskiego i jej 10-letniego syna. W wiadomości mailowej skierowanej do szefa gołdapskich policjantów znalazły się wyrazy wdzięczność za otrzymaną pomoc i wsparcie od policjantów pełniących służbę na stoku narciarskim Piękna Góra w Gołdapi.

Ta historia miejsce późnym popołudniem w czwartek (31.01.2019). Chłopiec po dotarciu na szczyt stoku wystraszył się zmroku i dalekiej drogi w dół. Strach sprawił, że chłopiec nie był w stanie samodzielnie zjechać na dół stoku. Nie pomogły też prośby i pomoc ze strony mamy. Paraliż spowodowany strachem zwyciężył. W tym czasie i w tym miejscu służbę pełnili wówczas st. asp. Rafał Kwaterkiewicz i post. Łukasz Remba z Oddziału Prewencji Policji w Olsztyna. Kobieta zwróciła się do nich o pomoc. Policjanci wykazując się empatią i zrozumieniem dla trudnej sytuacji w jakiej znalazł się chłopiec, uspokoili go i po kilkunastu minutach bezpiecznie sprowadzili ze stoku.

-  Dzięki takiej postawie mogliśmy bezpiecznie kontynuować wypoczynek i zachowamy miłe wspomnienia z pobytu w Gołdapi. (…) Gratuluję Panu, że w waszych szeregach są wyszkoleni, a do tego tak pomocni funkcjonariusze

- napisała w liście kobieta.

 

  • List z podziękowaniami
    List z podziękowaniami

 

Jeden z policjantów, który interweniował na gołdapskim stoku – post. Łukasz Remba – ukończył w tym roku kurs specjalistyczny instruktorów narciarstwa.

 - Staramy się aby nasi policjanci zawsze byli jak najlepiej przygotowani do pełnienia służby we wszystkich warunkach. W tym celu współpracujemy z różnymi instytucjami. Jedną z nich jest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. W tym roku dwóch policjantów z naszego garnizonu uczestniczyło w kursie zorganizowanym przez SITN PZN i przeprowadzonym w miejscowości Maniowy w Małopolsce. Dzięki niemu policjanci uzyskali specjalistyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie, które nie tylko pozwoli im profesjonalnie pełnić służbę na stokach narciarskich, ale także w przyszłości szkolić kolejnych funkcjonariuszy do pracy na stoku.

 - mówi podkom. Szymon Brzdąkiewicz ekspert ds. koordynacji działań zewnętrznych z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Przez całą zimę trwa trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Bezpośrednimi adresatami działań są dzieci i młodzież, ale także osoby dorosłe. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs fotograficzno-plastyczny dla dzieci i młodzieży „Stok nie jest dla bałwanów”.

Partnerami akcji są: Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stołeczna Grupa Wojewódzka IPA oraz Fundacja PZU.

(ab/tm)

Powrót na górę strony