Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: 43-latek odpowie za posiadanie spirytusu, papierosów i tytoniu bez polskich znaków akcyzy

Olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który posiadał papierosy, tytoń i spirytus bez skarbowych znaków akcyzy. Wynikające z tego tytułu straty Skarbu Państwa mogły wynieść co najmniej 35 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli 189 litrów spirytusu, 1200 paczek papierosów i 11 kilogramów tytoniu. 43-latkowi może teraz grozić wysoka kara grzywny.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili, że 43-letni mieszkaniec Olsztyna w miejscu swojego zamieszkania może przechowywać wyroby alkoholowe i tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Po uzyskaniu tej informacji policjanci pojechali pod ustalony wcześniej adres, aby ją zweryfikować. Mundurowi przeszukali zarówno dom jak i pomieszczenia gospodarcze pod kątem ujawnienia wyrobów, których posiadanie jest nielegalne. W wyniku przeszukania, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 189 litrów spirytusu, 1200 paczek papierosów i 11 kilogramów tytoniu bez skarbowych znaków akcyzy.

  • Zabezpieczone produkty
    Zabezpieczone produkty
  • Zabezpieczone produkty
    Zabezpieczone produkty

Film Zabezpieczony nielegalny alkohol

Opis filmu: Zabezpieczony nielegalny alkohol

Pobierz plik Zabezpieczony nielegalny alkohol (format mp4 - rozmiar 11.66 MB)

43-latek został zatrzymany i przewieziony do olsztyńskiej jednostki policji, gdzie został on przesłuchany i usłyszał zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego, do którego się przyznał. Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym za tego typu przestępstwo sprawcy może grozić wysoka kara grzywny.

(rp/tm)

Powrót na górę strony