Nowe Miasto Lub.: Groźny wypadek w Nowym Mieście Lubawskim - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Groźny wypadek w Nowym Mieście Lubawskim

Wczoraj nowomiejscy policjanci pracowali na miejscu groźnego wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w Nowym Mieście Lubawskim. Mężczyzna kierujący oplem astrą zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Zarówno on jak i pasażerka auta z obrażeniami ciała trafili do szpitali.

Wczoraj tuż po godz. 23:00 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego do którego doszło na ul. Kopernika w Nowym Mieście Lubawskim. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zastali tam zastęp straży pożarnej, którzy udzielali pomocy osobom zakleszczonym na przednich siedzeniach opla astry. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujący na miejscu zdarzenia wynika, że 18-latek kierujący autem zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Zarówno kierujący jak i pasażerka auta z obrażeniami ciała trafili do szpitali.

Policjanci w prowadzonym postępowaniu będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności i dokładne przyczyny tego wypadku.

Policjanci przypominają:

Panujące obecnie warunki pogodowe, opady śniegu, przymrozki sprawiają, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

(lm/rj)

Powrót na górę strony