Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Dzielnicowy odnalazł kosiarkę, a pies służbowy sprawcę kradzieży z włamaniem

Dzielnicowy odnalazł kosiarkę spalinową i worek foliowy pełen różnego rodzaju narzędzi, które ukryte były w trzcinach na brzegu jeziora. Użyty do tropienia pies służbowy doprowadził do sprawcy kradzieży z włamaniem. 23-letni mieszkaniec gminy Ełk został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do włamania do domku letniskowego i kradzieży różnego rodzaju sprzętu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dzielnicowy z rejonu gminy Ełk, w trakcie patrolu dowiedział się, że na brzegu jeziora Łaśmiady, ukryta jest kosiarka spalinowa. Policjant we wskazanym miejscu odnalazł nie tylko kosiarkę, ale też worek z różnego rodzaju narzędziami. Były to m.in. wiertła, szlifierka, poziomica, brzeszczot, klucze imbusowe itp. Wszystkie te przedmioty ukryte były w trzcinach w odległości około 20 metrów od brzegu.

Od samego początku policjanci podejrzewali, że rzeczy te zostały wcześniej skradzione i ukryte. Policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Mając podejrzenia, że do kradzieży mogło dojść w ciągu ostatnich kilku godzin, policjanci na miejscu użyli psa służbowego. Już po kilku minutach owczarek niemiecki „Drago” podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania 23-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna przyznał się, że minionej nocy włamał się do domku letniskowego i ukradł stamtąd kosiarkę oraz pozostałe, odnalezione przez dzielnicowego narzędzia.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 23-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Co istotne, 11 stycznia br. Prokurator Rejonowy w Ełku za inne włamanie, zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. W związku z tym, że w trakcie jego obowiązywania mężczyzna popełnił kolejne przestępstwo i kontynuowanie dozoru okazało się niewystarczające, sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego 2-miesięczny areszt.

aj/in

  • Pies służbowy Drago
    Pies służbowy Drago
  • Kosiarka ukryta w trzcinach
    Kosiarka ukryta w trzcinach
  • Zatrzymany 20-latek
    Zatrzymany 20-latek
Powrót na górę strony