Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Zabierały z grobów figurki, stroiki oraz znicze

Orneccy policjanci na jednym z tamtejszych cmentarzy interweniowali wobec dwóch 12-latek. Dziewczyny bez powodu zabierały z grobów figurki aniołów, stroiki i znicze. Sprawą nastolatek zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj na cmentarzu w Ornecie. Około godziny 21.00 odwiedzające grób małżeństwo zauważyło przy jednej z ławek zgromadzone figurki aniołków, stroiki i znicze. Z oddali było można usłyszeć głosy dzieci. Postanowili sprawdzić co się dzieje.
Na cmentarzu spotkali dwie nastolatki. O zdarzeniu powiadomili policję. Orneccy policjanci zabezpieczyli ponad 50 figurek aniołków, 3 stroiki oraz kilka wkładów do zniczy. Zatrzymane 12-latki nie potrafiły wyjaśnić powodów swojego zachowania. Nieletnie zostały przekazane rodzicom. O całym zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.
Ornecka policja zwraca się do osób poszkodowanych, mających groby bliskich na cmentarzu w Ornecie przy ul. Warmińskiej, z których zginęły figurki, stroiki lub wkłady do zniczy o zgłoszenie się i odbiór odzyskanych rzeczy w orneckim komisariacie policji.

Powrót na górę strony