Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Zatrzymali 3 osoby i zabezpieczyli 408 paczek nielegalnych papierosów

Policjanci z bartoszyckiej prewencji trzykrotnie interweniowali wobec osób, które miały przy sobie papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jedna z zatrzymanych kobiet miała trafić za kraty, jednak perspektywa 20 dni w areszcie sprawiła, że znalazły się pieniądze na zapłacenie zaległej grzywny.

Wczoraj (30.12.2018) bartoszyccy policjanci zatrzymali trzy osoby, które miały przy sobie nielegalne papierosy. Pierwsza z nich, została zatrzymana w centrum Bartoszyc tuż po godz. 8:00. 61–latek miał w reklamówce 76 paczek papierosów. Przed godz. 10:00 policjanci zatrzymali kolejną osobę - doskonale znaną miejscowym policjantom z wcześniejszych interwencji 55-latkę, która miała w torbach 226 paczek nielegalnych papierosów. Po sprawdzeniu jej danych w policyjnych systemach okazało się, że mieszkanka Bartoszyc powinna trafić na 20 dni za kraty, bo nie opłaciła grzywny w kwocie 2000 zł. Jednak perspektywa izolacji sprawiła, że pieniądze się znalazły i grzywna została opłacona.

Ostatnia zatrzymana osoba to 50–latka, która na widok policjantów uciekła do klatki schodowej i twierdziła, że stojąca tam reklamówka z 91 paczkami nielegalnych papierosów, nie jest jej. Jednak w jej mieszkaniu znalezione zostały kolejne paczki, których już nie próbowała się wyprzeć.  

Dokumenty dotyczące tych spraw zostaną przekazane do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom  Krajowej Administracji Skarbowej.

(mk/tm)