Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Zatrzymany 23-latek podejrzany o handel narkotykami

Zabezpieczone ponad 45 gramów amfetaminy, 190 tabletek ecstasy i marihuana oraz zatrzymany 23-latek – to efekt działań braniewskich policjantów, którzy po raz kolejny zdecydowanie uderzyli w środowisko osób zajmujących się rozprowadzaniem narkotyków. Podejrzany usłyszał zarzut udzielania środków odurzających oraz ich posiadania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Codzienna policyjna służba ukierunkowana jest na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom i zwalczanie wszelkich zagrożeń. Jedną z form pracy funkcjonariuszy, która znacząco wpływa na eliminowanie zagrożeń w ruchu drogowym jest przeprowadzanie kontroli. Tym razem taka policyjna aktywność doprowadziła do zatrzymania mężczyzny zajmującego się sprzedażą środków odurzających.

Funkcjonariusze uzyskali informacje, że pewien 23-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego może kierować autem znajdując się pod działaniem narkotyków. Patrolując miasto zauważyli tego mężczyznę jadącego autem i postanowili go skontrolować. Użyty wobec niego tester wstępnie wykazał, że 23-latek prowadził najprawdopodobniej będąc po działaniem środków odurzających.  Z miejsca interwencji mężczyzna trafił wprost do komendy. Sprawą zajęli się kryminalni i chwilę później przystąpili do dokładnego sprawdzenia wszystkich pomieszczeń, zlokalizowanych przez funkcjonariuszy jako tych, w których zatrzymany mógł przechowywać narkotyki. Wsparcia policjantom udzielił funkcjonariusz straży granicznej z psem służbowym. Podczas przeszukania ustalonych pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli ponad 45 gramów amfetaminy, marihuanę, wagę elektroniczną oraz 190 tabletek ecstasy. 

 

  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki


Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego kryminalni przedstawili 23-latkowi dwa zarzuty – posiadania narkotyków oraz ich udzielania. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli dalsze analiza krwi potwierdzi, że podejrzany w chwili zatrzymania był pod działaniem środków odurzających usłyszy wówczas jeszcze jeden zarzut. Mężczyzna został także objęty policyjnym dozorem. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

(js/tm)

Powrót na górę strony