Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Chcieli zrobić sobie prezent na święta. 33-latkowie zatrzymani za kradzież obuwia

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie zatrzymali dwóch sprawców kradzieży obuwia. 33-latkowie wybrali się do sklepu na zakupy za które nie zamierzali zapłacić. Jeden z nich założył nowe buty w sklepie stare chowając do pudełka, natomiast drugi ze sprawców wyniósł je ze sklepu w reklamówce. Chwilę po zgłoszeniu zdarzenia mundurowi odzyskali skradziony asortyment. Jak tłumaczyli „amatorzy obuwia”, chcieli sami sobie zrobić prezent na święta.

W jednym z węgorzewskich sklepów doszło do kradzieży obuwia. Z relacji pracowników wynikało, że przed południem do pawilonu weszło dwóch mężczyzn, którzy długo rozglądali się po półkach, po czym wyszli. Mężczyźni ci dla kamuflażu zabrali ze sobą dziecko, które znajdowało się w wózku. Po opuszczeniu sklepu, pracownica widząc puste miejsce na półce, zorientowała się, że doszło do kradzieży obuwia.  O fakcie tym powiadomiła oficera dyżurnego węgorzewskiej komendy. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że jeden z mężczyzn wyszedł w nowych butach, drugi natomiast schował je do reklamówki. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców kradzieży, którzy spacerowali po mieście z wózkiem i skradzionym mieniem. 33-latkowie przyznali się do kradzieży. „Amatorzy obuwia” tłumaczyli mundurowym, że w ten sposób chcieli sobie sami zrobić prezent na święta.
Za kradzież obuwia, których wartość nie przekracza 500 zł, 33-latkowie zostali ukarani mandatami karnymi, natomiast buty zostały zwrócone do sklepu.
af/kw
 

Powrót na górę strony