Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lubawskie: Zajęcie uczniów klas mundurowych w nowomiejskiej komendzie

Uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych z Bielic mieli niecodzienną okazję, by przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Funkcjonariusze w ramach współpracy z liceum prowadzą wykłady i warsztaty w szkole, jednak tym razem lekcje odbyły się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Wszystko po to, by stworzyć młodym ludziom, którzy swoją przyszłość wiążą ze służbami mundurowymi takie warunki kształcenia, by w sposób profesjonalny mogli zapoznać się z tym zawodem.

W trakcie wykładu licealiści mogli zapoznać się ze specyfiką służby w Policji. Poznali strukturę nowomiejskiej komendy oraz charakterystykę i zadania poszczególnych wydziałów. Uczniowie mieli możliwość przymierzyć umundurowanie, obserwować pracę oficera dyżurnego, zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz zobaczyć sprzęt wykorzystywany w policyjnej służbie.

Spotkanie to było okazją do zapoznania licealistów z obowiązkami policjantów oraz funkcją, jaką pełni Policja w społeczeństwie, zachęcając do wstąpienia w policyjne szeregi.

Podczas kolejnych spotkań licealiści będą brali udział w tematycznych zajęciach dydaktycznych mających na celu podnoszenie ich świadomości prawnej i społecznej za stan bezpieczeństwa.

(lm/tm)