Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda / Morąg: Wyprzedzał na łuku drogi. Doprowadził do wypadku

Kara nawet 3 lat pozbawienia wolności grozi 38-latkowi, który na łuku drogi, nie widząc przeciwległego pasa, rozpoczął manewr wyprzedzania, w wyniku czego doprowadził do czołowego zderzenia z volkswagenem. Jego kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany helikopterem do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj (10.12.2018) około godz. 14:00 w miejscowości Bramka. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierowca mitsubishi rozpoczął wyprzedzanie pojazdu ciężarowego na łuku drogi. Zrobił to, choć nie widział przeciwległego pasa. Nie widział również, czy ktoś jedzie z naprzeciwka, a jednak zdecydował się na tak niebezpieczny manewr.

Niestety z naprzeciwka jechał volkswagen. Doszło do czołowego zderzenia. Siła uderzenia była tak duża, że pokrzywdzony został zakleszczony w swoim aucie. Z uwagi na poważne obrażenia ciała kierowcy VW na miejsce skierowany został helikopter LPR, który przetransportował mężczyznę do szpitala.

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim
  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie ostródzkim

38-letni kierowca mitsubishi był trzeźwy. Za tak rażące naruszenie przepisów drogowych oraz spowodowanie wypadku policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

(ab/tm)

Powrót na górę strony