Region: Zdarzenia drogowe na drogach regionu - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Zdarzenia drogowe na drogach regionu

W związku ze zdarzeniami na drogach policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożność, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Przestrzegają również przed jazdą pod wpływem alkoholu.

Iława:

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy szybko zapada zmrok a rano gdy jedziemy do pracy jest jeszcze ciemno. Często pojawiają się mgły i pada deszcz lub śnieg z deszczem powodując, że nawet przy niewielkiej prędkości droga hamowania znacznie się wydłuża, a pojazd bardzo łatwo wpada w poślizg. Przekonali się o tym w niedzielę (09.12.2018) dwaj kierujący. Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut po godz. 5:00 rano na jednej z dróg w gminie Iława. Według wstępnych ustaleń policji 24–latek kierujący samochodem osobowym audi na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca z obrażeniami nogi trafi do szpitala gdzie pozostał na obserwacji. Mężczyzna został poddani badaniu urządzeniu alco-blow, kolor diody czerwony. W związku z powyższym została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie a policjanci 24–latkowi zatrzymali prawo jazdy.

 

 • Zdarzenie drogowe w Lasecznie
  Zdarzenie drogowe w Lasecznie
 • Zdarzenie drogowe w Lasecznie
  Zdarzenie drogowe w Lasecznie
 • Zdarzenie drogowe w Lasecznie
  Zdarzenie drogowe w Lasecznie

 

Do kolejnego wypadku drogowego doszło po godz. 14:00 również w gminie Iława. Według wstępnych ustaleń policji 30–latek kierujący fiatem wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu VW doprowadzając do zderzenia czołowego między pojazdami. Kierujący VW z obrażeniami nogi został przetransportowany do szpitala gdzie pozostał na obserwacji. Policjanci 30 – latkowi zatrzymali prawo jazdy. Teraz funkcjonariusze będą wyjaśniać dokładne okoliczności wypadków drogowych.

 

 • Zdarzenie drogowe w Rudzienicach
  Zdarzenie drogowe w Rudzienicach
 • Zdarzenie drogowe w Rudzienicach
  Zdarzenie drogowe w Rudzienicach
 • Zdarzenie drogowe w Rudzienicach
  Zdarzenie drogowe w Rudzienicach

 

Olecko:

W miniony piątek (07.12.2018) Po godz. 19: 00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na trasie Dunajek - Sokółki. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że kierująca pojazdem marki Renault, na łuku drogi, straciła panowanie nad samochodem, zjechała na lewą stronę drogi i dachowała. 21-Latka podróżowała sama. W wyniku zdarzenia kobieta odniosła obrażenia nogi i została przetransportowana do szpitala w Ełku. Kierująca była trzeźwa.

Drugie zdarzenie minionego weekendu oleccy policjanci odnotowali w sobotę (8.12.2018 R.) przed godz. 10:00 w Olecku na ul. Kościuszki. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącemu kierującemu audi. Na szczęście w zderzeniu nikt nie ucierpiał. Kierujący byli trzeźwi. 29 - latek został ukarany mandatem karnym.

Pisz:

W sobotę (08.12.2018) około południa funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, na trasie Ruda – Orłowo, zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy marki Ursus C-360. Pojazd ten zwrócił uwagę policjantów z dwóch powodów. Po pierwsze nie posiadał tablic rejestracyjnych. Po drugie jechał środkiem jezdni, co wskazywało na to, że traktorzysta może być pijany. Po zatrzymaniu ciągnika funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości. Od kierującego pojazdem wyraźnie czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości 60-letniego mieszkańca gminy Biała Piska wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że traktorzysta jechał bez uprawnień. Stracił je ponad dziesięć lat temu za jazdę pod działaniem alkoholu. Za kierowanie ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości 60-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Lidzbark Warmiński:

Kilka minut przed niedzielną północą (09.12.18) oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał telefoniczna informację, że samochód osobowy uderzył w ogrodzenie jednej z nieruchomości na terenie gminy Kiwity. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że kierujący renault scenic uderzył w ogrodzenie z takim impetem, że nie dał już rady wyjechać paląc przy tym sprzęgło w pojeździe. Okazało się, że samochodem kierował 43-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna poinformował policjantów, iż czuje się dobrze i nie potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze zauważyli jednak, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło przypuszczenia policjantów. Okazało się, że 43-latek ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący przyznał mundurowym, że tego dnia kupił samochód i zanim wsiadł za kierownicę wypił wódkę i 4 piwa. Dalsze czynności mundurowych na miejscu zdarzenia pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna nie tylko kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości, ale też w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

Olsztyn:

Wczoraj (09.12.2018r.) przed godziną 19:00 oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem dwóch aut osobowych. Do zdarzenia doszło na ul. Boenigka w Olsztynie, gdzie 28-letni kierujący fiatem podczas manewru skrętu w prawo zjechał na lewą stronę jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka osobowym audi. Bezpośrednio po zdarzeniu, z samochodu sprawcy kolizji drogowej, dosłownie wytoczył się młody kierowca. Już na pierwszy rzut oka było wiadomo, że jest on kompletnie pijany. Mężczyzna z trudem utrzymywał równowagę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało obecność w jego organizmie dwóch promili alkoholu. Po sprawdzeniu 28-letniego kierowcy w policyjnych systemach wyszedł również na jaw fakt, że mężczyzna posiada czynny zakaz kierowania pojazdami, który zgodnie z decyzją sądu obowiązuje do 2025 roku.

Gołdap:

Nieodpowiedzialnością wykazała się kierująca skodą, wobec której interweniowali gołdapscy policjanci. Do zatrzymania kobiety doszło w sobotę (08.12.18) po południu. Policjanci gołdapskiej drogówki patrolując Promenadę Zdrojową w pewnym momencie zauważyli jak ulicą Stadionową w kierunku ulicy Suwalskiej jedzie samochód, poruszający się całą szerokością jezdni, jadąc od krawędzi do krawędzi. Policjanci natychmiast zareagowali dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Okazało się, że za kierownicą auta siedziała 50-letnia mieszkanka gminy Gołdap. Od kobiety wyczuwalny był silny zapach alkoholu. Jak się okazało, miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy, natomiast pojazd został odholowany na strzeżony parking. Teraz 50-latka ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się w sądzie. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2.

Do groźnego zdarzenia drogowego w powiecie gołdapskim doszło także w niedzielę (09.12.2018) rano tuż przed godz 5:00 na drodze wojewódzkiej nr 650 w miejscowości Surminy. Tam kierujący samochodem marki BMW, jadąc od Bań Mazurskich w kierunku Gołdapi, nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi, a następnie uderzył w słup oświetleniowy i dachował. Kierującym okazał się być 20-latek z Gołdapi. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Pomoc medyczna została mu udzielona na miejscu. Był trzeźwy i na szczęście jechał sam.

Działdowo

W miniony weekend policjanci z Lidzbarka wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy BMW. Do zdarzenia doszło w miejscowości Piaseczno w gminie Lidzbark. Policjanci prewencji podczas wyjaśniania zaistniałego zdarzenia ujawnili, że kierujący jednym z pojazdów uczestniczących w zdarzeniu był nietrzeźwy. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego. Mężczyzna kierując pojazdem marki BMW spowodował zagrożenie w ruchu drogowym podczas wyprzedzania jadącego prawidłowo pojazdu marki Man i wjechał swoim autem do rowu. 40-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i osadzili w policyjnych pomieszczeniach celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Obligatoryjnie w takim przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

(js/as/mk/rp/ab/jn/rj)

Powrót na górę strony