Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Niespodziewany finał kontroli drogowej - zatrzymany pasażer ścigany 6 listami gończymi

Policjanci z Elbląga podczas kontroli drogowej zatrzymali 41-letniego pasażera kontrolowanego auta. Mężczyzna przy legitymowaniu podał fałszywe dane. W komendzie okazało się, że jest poszukiwany 6 listami gończymi. Miał do odbycia karę 7 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności. Był karany za rozbój, niestosowanie się do postanowienia sądu i jazdę w stanie nietrzeźwym.

Wczoraj (06.12.2018) na ul. Mazurskiej w Elblągu patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli Daewoo Lanosa. Kierowała nim młoda kobieta. Pasażer nie miał przy sobie dokumentów i podczas legitymowania podał – jak się okazało - nieprawdziwe dane. Podszywał się pod innego elblążanina, co szybko wykryli funkcjonariusze weryfikując dane w policyjnym systemie. Nie zgadzało się przede wszystkim zdjęcie tam zamieszczone. Rutynowa kontrola miała swój niespodziewany finał w komendzie. Gdy policjanci ustalili prawdziwe dane mężczyzny, okazało się, że 41-latek był poszukiwany 6 listami gończymi. Miał do odbycia karę 7 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności. Był karany za rozbój, niestosowanie się do postanowienia sądu i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przyjaciółka zatrzymanego mężczyzny, która potwierdzała dane podawane przez niego na początku kontroli, również odpowie przed sądem. Za wprowadzenie w błąd policjantów czeka ją wysoka grzywna.

(js/tm)

Powrót na górę strony