Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Wygrali Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Oldboyów w Kazachstanie – wśród zawodników mł. insp. Przemysław Polechoński Naczelnik Sztabu KWP

Młodszy inspektor Przemysław Polechoński, to obecnie Naczelnik Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Inni mogą go kojarzyć z parkietów piłki siatkowej. To m.in. były zawodnik AZS Olsztyn z lat 90-tych. Teraz to również złoty medalista międzynarodowego turnieju, który odbył się w Kazachstanie. Jesteśmy dumni z naszego Przemka.

W dniach 29.11 - 02.12.2018 roku w Kazachstanie w miejscowości Tałdykorgan ( miasto w południowo-wschodnim Kazachstanie, nad rzeką Karatał, u podnóża Ałatału Dżungarskiego, stolica obwodu ałmackiego, zamieszkała przez około 114 tys. mieszkańców) odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Oldboyów, w którym uczestniczyło łącznie 10 drużyn, w tym reprezentacja Polski.

Z 10 drużyn utworzono 2 grupy po 5 zespołów. Polska grała w jednej grupie z m.in. Rosją, Mongolią, Kirgistanem. W swojej grupie Polacy zajęli 2 miejsce przegrywając rywalizację grupową z Rosją (2:0). Należy wspomnieć, że w składzie Rosji znaleźli się byli reprezentanci ZSRR. W półfinale nasza reprezentacja spotkała się z drużyną miasta Kazań. Polacy wygrali 2:1. Mecz był bardzo zacięty do ostatnich minut. Warto wspomnieć, że drużyna z Kazania to jeden z najbardziej utytułowanych siatkarsko klubów na świecie. W drugim półfinale reprezentacja Rosji grała z gospodarzem turnieju, Rosjanie wygrali 2:1.

Po raz kolejny reprezentację Rosji i Polski los skojarzył w finale. Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu, Polacy zrewanżowali się i wygrali tę potyczkę 2:0. Tym samym zdobyli złoty medal turnieju. Satysfakcja tym większa, bo aby znaleźć się w Kazachstanie musieli pokonać długą i męczącą, bo blisko 19-godzinną podróż. W szeregach złotej drużyny grali znakomici byli reprezentanci kraju i wyśmienici polscy siatkarze, którzy zapisali się w historii polskiej piłki siatkowej m.in. Rafał Legień, Jarosław Szalpuk, Arkadiusz Hajdrowski, Grzegorz Kosatka, Dariusz Szostek, Grzegorz Szewczyk, Dariusz Parkitny, Zbigniew Obrębski (emerytowany policjant z Ostrołęki).

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.18 MB)

W tym doborowym towarzystwie znalazł się Naczelnik Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie mł. insp. Przemysław Polechoński, który grał na pozycji rozgrywającego. Najlepszym blokującym składu naszej reprezentacji został Dariusz Szostek. Naczelnik Polechoński po turnieju przyznał, że organizacja imprezy stała na bardzo wysokim poziomie.

  • mł. insp. Przemysław Polechoński podczas zawodów
    mł. insp. Przemysław Polechoński podczas zawodów
  • mł. insp. Przemysław Polechoński podczas zawodów
    mł. insp. Przemysław Polechoński podczas zawodów
  • mł. insp. Przemysław Polechoński podczas zawodów
    mł. insp. Przemysław Polechoński podczas zawodów

Przemysław Polechoński grał zawodowo w profesjonalnej lidze m.in. AZS Olsztyn, Gwardia Szczytno, Pekpol Ostrołęka, Ósemka Siedlce. Łącznie Przemysław Polechoński spędził 20 lat na parkietach polskiej ligi siatkowej. Swą fascynację siatkówką przeniósł do pracy zawodowej, gdyż czynnie bierze udział w rozgrywkach piłki siatkowej służb mundurowych. Naczelnik wstąpił do policji w 1995 roku zaczynając służbę w WSPOL w Szczytnie. Następnie trafił do Sztabu Policji KWP w Olsztynie gdzie obecnie pełni funkcję Naczelnika.

kw

Powrót na górę strony