Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Sukces policjantki ze Szczytna w Ogólnopolskiej Lidze Strzeleckiej

Po raz piąty przedstawiciele służb wszystkich służb mundurowych rywalizowali między sobą podczas Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów garnizonu warmińsko – mazurskiej policji. Wśród nich była szczycieńska policjantka st. sierż. Katarzyna Dudzik, która po raz kolejny wzięła udział w tych zawodach i w tym roku okazała się najlepsza wśród kobiet w klasyfikacji indywidualnej strzelców.

Ogólnopolska Liga Strzelecka

Pomysłodawcą i jednocześnie kierownikiem ligi jest Andrzej „Pułkownik” Kuczyński z Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Dzięki niemu już od 5 lat mundurowi wszystkich formacji rywalizują o tytuł najlepszego strzelca zawodów. W tym roku po raz pierwszy udział wzięli w niej także udział weterani działań poza granicami państwa. Rozgrywki składały się z trzech tur, każda z nich nadzorowana była przez inną instytucję. Gościem I etapu była Komenda Główna Straży Granicznej, II etapu – Służba Ochrony Państwa, za kolejny odpowiedzialna była Komenda Główna Policji. Współorganizatorem ligi było Regionalne Centralne Biuro Śledcze Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Wszystkie etapy rozgrywano na strzelnicy KGP przy ul. Iwickiej w Warszawie. Honorowy patronat nad zawodami objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Liga 2018

W tym roku pierwsze zawody odbyły się w czerwcu. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: strzelaniu dokładnym (10 strzałów w 2 minuty do tarczy TS-4 tzw. „olimpijskiej” oddalonej o 25 metrów) i strzelaniu szybkim (12 strzałów w 20 sekund ze zmianą magazynka do tarczy sylwetkowej tzw. „francuza”  – TS-10, także z odległości 25 metrów). O miejscu decydowała suma zdobytych punktów.

Kolejny turniej został rozegrany we wrześniu 2018 roku. Tym razem uczestnicy strzelali do tarczy TS-10/4 („francuz” z dwoma środkami tarczy do strzelań dokładnych) ustawionej w odległości 25 metrów i musieli – zgodnie z regulaminem – oddać po 5 strzałów do każdego z okręgów i 10 do sylwetki.

Trzeci etap odbył się 29 listopada 2018 roku. Wtedy zawodnicy walczyli o Puchar Komendanta Głównego Policji. Pierwsze zadanie polegało na oddaniu 10 strzałów - po 5 do dwóch tarcz TS-2 (tzw. „jajko”). W trakcie drugiego zawodnicy oddali po 10 strzałów do tarczy TS-23. Obie konkurencje rozegrano z odległości 25 metrów. Punktacje przyznano w kategorii zespołowej i indywidualnej.

Podsumowanie ligi i sukces policjantki ze Szczytna

Po zsumowaniu punktów z trzech etapów najlepsza okazała się drużyna Komendy Stołecznej Policji, która odebrała puchar za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskiej Lidze Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów. Reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w składzie: podinsp. Arkadiusz Tomaszek, nadkom. Grzegorz Tomczak, kom. Dariusz Wacławski po zaciętej rywalizacji wywalczyła drugie miejsce. Podczas zawodów podsumowano V Ogólnopolską Ligę Strzelecką Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów RP. W tej klasyfikacji drużyna WSPol zajęła trzecie miejsce, plasując się za policjantami z KSP oraz Szkoły Policji w Katowicach.

Wielkim sukcesem zakończył się tegoroczny udział w zawodach policjantki z drużyny Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Policjantka na co dzień pracująca w szczycieńskim ruchu drogowym – st. sierż. Katarzyna Dudzik, nie dość, że „wystrzelała” 1. miejsce wśród kobiet w etapie listopadowym zawodów, to zajęła 1. miejsce w klasyfikacji indywidualnej kobiet podsumowującej całą tegoroczną ligę. Tym samym poprawiła swój ubiegłoroczny wynik, kiedy zajęła drugie miejsce w klasyfikacji rocznej.

 • Ustrzelone 130 pkt podczas strzelania z 25 m w 90 sekund
  Ustrzelone 130 pkt podczas strzelania z 25 m w 90 sekund
 • st. sierż. Katarzyna Dudzik na podium zawodów
  st. sierż. Katarzyna Dudzik na podium zawodów
 • st. sierż. Katarzyna Dudzik na podium zawodów
  st. sierż. Katarzyna Dudzik na podium zawodów
 • Dyplom st. sierż. Katarzyny Dudzik
  Dyplom st. sierż. Katarzyny Dudzik
 • Dyplom st. sierż. Katarzyny Dudzik
  Dyplom st. sierż. Katarzyny Dudzik

Charytatywnie dla Fundacji

W trakcie każdego z etapów rozgrywano turniej charytatywny, w którym udział wzięli przyjaciele służb. Pieniądze (ponad 7 tysięcy złotych) zebrane podczas ligi wspomogą działalność Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

(tm)

Powrót na górę strony