Szczytno: Mój wymarzony zawód - policjant - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Mój wymarzony zawód - policjant

Policjant dzielnicowy mł. asp. Paweł Czarnota na zaproszenie uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Gawrzyjałkach wziął udział w spotkaniu poświęconemu różnym zawodowym profesjom. Funkcjonariusz opowiedział o służbie w Policji oraz o tym, co w jego przypadku zadecydowało o wyborze zawodu. Dzieci i młodzież najbardziej była zainteresowana rodzajami interwencji jakie podejmują policjanci. Na koniec stwierdzili, że to bardzo odpowiedzialny zawód.

Mł. asp. Paweł Czarnota policjant dzielnicowy odpowiedzialny za rejon Gminy Szczytno spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Gawrzyjałkach. Tamtejsze grono pedagogiczne oraz dzieci i młodzież zaprosiły Pana Pawła aby opowiedział o zawodzie policjanta. „Mój wymarzony zawód” - pod taką nazwą realizowany jest tam program, którego celem jest wskazywanie najmłodszym osobom, że pomysł na temat przyszłej pracy może kiełkować już w głowach uczniów szkół podstawowych. Świadomy, a co za tym idzie, rozważny wybór zawodu jest gwarancją odpowiedzialnego podejścia wykonywania go. Mł. asp. Paweł Czarnota przedstawił zebranym osobom procedurę wstąpienia do służby w Policji. Powiedział o charakterze służby oraz rodzajach działań jakie policjanci wykonują. Ogromne zainteresowaniem uczniów wzbudziła informacja na temat uprawnień policjantów do stosowania środków przymusu bezpośredniego. Z ciekawością słuchali też opowieści o przykładowych interwencjach jakie przeprowadził policjant dzielnicowy.

Funkcjonariusz podzielił się z uczniami i nauczycielami swoimi osobistymi powodami dotyczącymi wstąpienia do służby w Policji. „Była to decyzja dojrzała a nie przypadkowa” – te bardzo ważne słowa mł. asp. Pawła Czarnoty miały na celu podkreślenie ogromnej odpowiedzialności za dobro i bezpieczeństwo innych ludzi, jaką biorą na siebie osoby wstępujące do służby w Policji.

(esz/tm)

  • Spotkanie z policjantem
    Spotkanie z policjantem
  • Spotkanie z policjantem
    Spotkanie z policjantem