Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda / Morąg: Nie chciał wpuścić ich do domu dlatego do środka... wjechali autem

Zniszczenie mienia, naruszenie miru domowego oraz pobicie - takie zarzuty usłyszał każdy z trzech mężczyzn, którzy przyjechali „odwiedzić” pokrzywdzonego. Gdy ten nie chciał otworzyć im drzwi, by je wyważyć, wjechali rozpędzonym autem w ścianę budynku.

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (25.11.2018). Tego dnia wieczorem pod dom pokrzywdzonego autem przyjechało trzech mężczyzn. Pukali oni do drzwi, jednak pokrzywdzony nie wpuścił ich do środka. Wówczas postanowili dostać się do środka w inny sposób. Rozpędzonym autem wjechali w ścianę budynku wyważając drzwi. Następnie weszli do środka, pobili mężczyznę i odjechali. Na szczęście mieszkaniec gminy Morąg nie odniósł poważnych obrażeń.

Pokrzywdzony o całej sytuacji powiadomił policjantów. Nie znał dobrze napastników jednak informacje, które przekazał funkcjonariuszom pozwoliły na szybkie ustalenie oraz zatrzymanie sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy gminy od 25 do 58 lat. Każdy z mężczyzn usłyszał zarzuty pobicia, naruszenia miru domowego oraz zniszczenia mienia. Podejrzani nie potrafili racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Jak dowiedzieli się policjanci, między mężczyznami wcześniej zaistniał konflikt, który doprowadził do tego zdarzenia. Teraz napastników czeka rozprawa przed sądem. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

(ab/tm)

  • Zniszczona ściana
    Zniszczona ściana
Powrót na górę strony