Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: XXIV Przegląd Małych Form Teatralnych rozstrzygnięty

Połączenie bajek z czasami współczesnymi, nagrania studyjne, pantomima, wywiady telewizyjne, śpiew i taniec, to wszystko połączyło ideę pomysłodawców - promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. W nidzickim Zamku odbył XXIV Przegląd Małych Form Teatralnych.

Ta cykliczna impreza organizowana była już po raz 24. Biorą w niej udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu. Na początku przez 6 lat konkurs organizowany był przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną, a głównym sponsorem tego konkursu było Krajowe Centrum d/s AIDS. Tematyka konkursu zdominowana była przez profilaktykę HIV/AIDS. Od 18 lat głównym organizatorem przeglądu jest Nidzicki Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nidzicy. Dzięki bardzo dobrej współpracy wielu instytucji tegoroczny Przegląd ma wielu sponsorów. Współorganizatorem jest Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy, Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Nidzicy oraz Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy.

Konkurs odbywa się pod hasłem „Styl życia a zdrowie”, a celem  jego jest  m.in. zapobieganie chorobom układu krążenia, chorobom nowotworowym, cywilizacyjnym, wypadkom komunikacyjnym, a także popularyzacja wiedzy o szkodliwości palenia, używania narkotyków, dopalaczy i spożywania alkoholu.

Wczoraj (22.11.2018) odbył się finał konkursu. Przegląd zgodnie z regulaminem został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy IV – VI oraz klas VII, VIII i gimnazjalnych. Do konkursu przystąpiły Szkoły Podstawowe i Gimnazjalne nr 1 i nr 2 w Nidzicy, Gimnazjum ZSRiO w Jagarzewie, Szkoły Podstawowe w Rączkach, Szkotowie, Łynie, Napiwodzie i Kozłowie.  

Ładowanie odtwarzacza...

Uczestników oceniało 5-osobowe jury w składzie:

1.        Beata Rapacka – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
2.        Kinga Chmielińska – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących
3.        Marzena Dębska – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
4.        Małgorzata Szczepkowska – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
5.        Izabela Demska – Komenda Powiatowa Policji

 

  • Uczestnicy konkursu
    Uczestnicy konkursu
  • Uczestnicy konkursu
    Uczestnicy konkursu
  • Uczestnicy konkursu
    Uczestnicy konkursu

 

Laureatem w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI została Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Kozłowo, a III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy.

Laureatem w kategorii szkół podstawowych klas VII, VIII oraz klas gimnazjalnych została Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy, II miejsce zajęło Gimnazjum ZSRiO w Jagarzewie, a III Szkoła Podstawowa z Łyny

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Jury podziękowało uczniom i nauczycielom za wkład i zaangażowanie, organizację i udział w konkursie.

(id/tm)