Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Wynajęli garaż, aby przechowywać w nim łupy pochodzące z okradania… garaży

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty kilkunastu kradzieży z włamaniem. Za cel obrali sobie garaże. Działali na terenie Elbląga ale i okolicznych miast i miejscowości. W celu gromadzenia pozyskanych z kradzieży przedmiotów wynajęli nawet… garaż. Sprawcami zajęli się policjanci.

Elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, paliwo, a nawet pudełka z ciastkami padały łupem trójki włamywaczy, którzy do Elbląga przyjeżdżali z okolic Braniewa. Cała trójka to rówieśnicy – mają po 19 lat, nie byli wcześniej karani. Zdarzało się, że w ciągu jednej nocy zerwali kłódki z kilku garaży. Czasem nie znajdowali w nich nic wartościowego, a czasem pozyskiwali różnego rodzaju wartościowe narzędzia albo paliwo. Tym ostatnim zasilali swój samochód, który służył im do dojazdów do „nocnej pracy”. Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu elbląskiej komendy, ustalili kto stoi za włamaniami. Mężczyźni zostali zatrzymani na początku tygodnia, gdy po godzinie 2.00 w nocy wracali właśnie z serii włamań. W ich aucie policjanci znaleźli kilka przedmiotów pochodzących z kradzieży. Następnego dnia policjanci ustalili kryjówkę mężczyzn. Był to wynajęty…garaż, do którego zwozili skradzione przedmioty.

Trzej mężczyźni mają na swoim koncie kilkanaście albo i więcej włamań. Dokładna liczba jest teraz ustalana przez funkcjonariuszy, część włamań nie została bowiem zgłoszona.

Mężczyznom grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

kn/in

 

 • Podejrzani o włamania do garaży
  Podejrzani o włamania do garaży
 • Podejrzani o włamania do garaży
  Podejrzani o włamania do garaży
 • Podejrzani o włamania do garaży
  Podejrzani o włamania do garaży
 • Zabezpieczone przedmioty
  Zabezpieczone przedmioty

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.4 MB)

Powrót na górę strony