Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Miłośnicy kawy w rękach policjantów

Dariusz T., Tomasz S. i Rafał T. wzięli ze sklepu około 50 opakowań kawy. Kryminalni z Ostródy zatrzymali całą trójkę. Kawa nie trafiła z powrotem na sklepowe półki, ponieważ podejrzani zdążyli już ją sprzedać. Sprawcy za otrzymane pieniądze kupowali najczęściej alkohol. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyznom w wieku 24 - 32 lat może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ostródzcy kryminalni zatrzymali 3 miłośników kawy. Co ciekawe, podejrzani wcale nie lubili pić kawy, a jedynie kraść ją z wybranego, miejscowego marketu. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy w wieku o 24 do 32 lat działali od kilku tygodni, sukcesywnie wynosząc opakowania kawy. W sumie podejrzani wynieśli blisko 50 paczek kawy rozpuszczalnej wartej ponad tysiąc złotych.

Sposób działania Dariusza T., Tomasza S. i Rafała T. był zawsze taki sam. Po wejściu do sklepu, zabierali z półki towar i wychodzili ze sklepu, nie płacąc za asortyment. Skradzione przedmioty następnie sprzedawali. Z zarobionych w ten sposób pieniędzy kupowali najczęściej alkohol.

Wczoraj kryminalni przestawili podejrzanym zarzuty kradzieży, do których się przyznali.

Teraz za popełnione przestępstwo mężczyznom może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony