Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Śmiertelna ofiara potrącenia i groźne zdarzenie z udziałem trójki dzieci

Chwila nieuwagi wystarczy do tego, by na drodze doszło do bardzo groźnego, a nawet tragicznego w skutkach zdarzenia. Na jednej z ulic Bartoszyc 19-latek kierujący osobówką potrącił 78-letnią piszą, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Niestety kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Z kolei w Gromkach kobieta kierująca autem i przewożąca nim troje małych straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu poważnie nie ucierpiał.

Wczoraj (20.11.2018) przed godz. 18:00 na ul. Sikorskiego w Bartoszycach na przejściu dla pieszych 19–latek jadący osobową skodą potrącił 78–latkę. Kobieta z miejsca zdarzenia została przewieziona karetką pogotowia do szpitala, jej obrażenia były poważne. Niestety po kilkunastu godzinach kobieta zmarła. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli skodę do badań przez biegłego. Kryminalni przesłuchali też 19–latka, który był trzeźwy i świadka tego zdarzenia. Prowadzone w tej sprawie śledztwo wyjaśni wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie bartoszyckim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie bartoszyckim

Wcześniej tego samego dnia rano około godz. 8:00 w Gromkach w gminie Bartoszyce, kobieta jadąca fordem uderzyła w drzewo. W aucie przewoziła troje swoich dzieci w wieku 3, 5 i 8 lat. Szczęśliwie dla rodziny to niebezpieczne zdarzenie skończyło się jedynie na ogromnym przeżyciu i strachu. Cała czwórka ma niegroźne obrażeniami i pozostała na szpitalnej obserwacji. Policjanci ustalili, że prędkość z jaką jechała 33–latka była prawdopodobnie zbyt duża w odniesieniu do warunków jazdy, kobieta straciła panowanie nad autem, a następnie uderzyła w drzewo. Jadące autem dzieci były prawidłowo przewożone, a 33–latka była trzeźwa. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33–latki, które trafi do sądu, gdzie zapadnie decyzja, czy i na jak długo kobieta straci możliwość kierowania autami. Za spowodowanie kolizji drogowej w postepowaniu przed sądem grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie bartoszyckim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie bartoszyckim

(mk/tm)

Powrót na górę strony