Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn, Nidzica: Śmiertelne potrącenie poza obszarem zabudowanym, potrącenia nastolatka na hulajnodze i rowerzystki z dzieckiem

W konfrontacji pieszego z samochodem na drodze to ten pierwszy zawsze jest w gorszej sytuacji. Bez względu na to kto będzie winny takiego zdarzenie. Dlatego tak ważne jest aby zarówno piesi jak i kierowcy pamiętali o tym, że są współodpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo na drodze. Niestety wciąż wielu o tym zapomina i dochodzi do tragicznych zdarzeń, w których ludzie są okaleczani lub tracą życie.

Dobre Miasto: Śmiertelne potrącenie pieszego

Olsztyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło na drodze wojewódzkiej 593 między Dobrym Miastem, a Nową Wsią Małą, do którego doszło wczoraj (13.11.2018) około godz. 21:00. Oficer dyżurny komisariatu w Dobrym Mieście otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze W-593 między Dobrym Miastem, a Nową Wsią Małą. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem potrącił mężczyznę idącego drogą, a następnie odjechał z miejsca wypadku. Poszkodowanemu pomocy udzielali inni uczestnicy ruchu drogowego, który zauważyli leżącego na jezdni 64-latka. Niestety pomimo przeprowadzonej przez świadków zdarzenia akcji reanimacyjnej, nie udało się przywrócić poszkodowanemu funkcji życiowych. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego, którzy wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności, w jakich doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawcy śmiertelnego potrącenia, który nie udzielił pomocy poszkodowanemu. Policjanci nie znaleźli przy 64-latku żadnego elementu odblaskowego, a taki przedmiot wyróżniający jego obecność na drodze, mógł mieć duży wpływ na zaistnienie tego zdarzenia. Mężczyzna poruszał się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu podczas opadów deszczu.

Olsztyn: Pogoda nie sprzyja – 16-latek potrącony na przejściu dla pieszych

Olsztyńscy policjanci pracowali wczoraj także na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło po godzinie 18:00 w rejonie przejścia dla pieszych na ul. Towarowej. Tam potrącony został 16-latek, który z hulajnogą przemierzał przejście dla pieszych. Na szczęście nastolatkowi nic poważnego się nie stało. Policjanci zatrzymali 25-letniemu kierowcy osobowego forda prawo jazdy i jego sprawą wkrótce zajmie się sąd. 

Film Potrącenie w Olsztynie

Opis filmu: Potrącenie w Olsztynie

Pobierz plik Potrącenie w Olsztynie (format mp4 - rozmiar 28.5 MB)

Nidzica: Matka z dzieckiem potrąceni przez osobówkę

Również wczoraj kilkanaście minut po godz. 9:00 oficer dyżurny nidzickiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym jakie miało miejsce na ul. Mickiewicza w Nidzicy. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Renault, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzystce przewożącej dziecko i potrąciła ich. 61-latka natychmiast zabrała matkę oraz 8-letnie dziecko do szpitala w Nidzicy. Na szczęście skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach. Jak później ustalono rowerzystka w chwili zdarzenia drogowego nie korzystała ze ścieżki rowerowej. Obie uczestniczki tego zdarzenia był trzeźwe. Za  spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierującej renaultem zatrzymano prawo jazdy.

Przypominamy !

W pierwszej kolejności to my sami odpowiadamy za swoje bezpieczeństwo! Dlatego zadbajmy o to, by jako pieszy być zawsze dobrze widocznym na drodze, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników drogi i przestrzegajmy przepisów dotyczących ruchu pieszych. Natomiast wsiadając za kierownicę bądźmy zawsze skupieni na drodze i jej bezpośrednim otoczeniu, a dojeżdżając do przejścia dla pieszych upewnijmy się, czy ktoś właśnie na nie nie wchodzi.

Na ulicach, gdzie występują ciągi pieszo – rowerowe kierowca włączając się do ruchu, bądź wjeżdżając na teren swojej posesji jest zmuszony przejechać po ścieżce pieszo – rowerowej.  Według  przepisów prawa kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególna ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów  lub drodze dla rowerów. Pamiętajmy, że rowerzyści poruszają się z większymi prędkościami niż piesi oraz są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.

(rp/tm)

Powrót na górę strony