Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg, Iława: Pieszy potrącony na poboczu walczy o życie. Motorowerzysta zmuszony do ucieczki z drogi

Zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie narażajmy ludzkiego zdrowia i życia przez chwilę nieuwagi. W okolicy Elbląga wieczorem doszło do wypadku drogowego, w którym poważnych obrażeń doznał pieszy potrącony przez samochód. 35-latek walczy o życie w szpitalu. Jak się okazało, w trakcie marszu nie miał na sobie elementów odblaskowych. W Iławie pewien motorowerzysta, aby uniknąć zderzenia z wyprzedzającym inny samochód autem, wywrócił swój pojazd i także doznał obrażeń.

Elbląg

Wczoraj (09.11.2018) około godz. 17:00 w miejscowości Stoboje (w gminie Milejewo) 42-letni kierowca Audi A6 jechał drogą od strony Elbląga. Nie zauważył na czas 35-latka idącego poboczem i go potrącił. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Kierowca był trzeźwy. Policyjne dochodzenie wyjaśni okoliczności wypadku. Wiadomo już teraz, że pieszy nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych, wyróżniających go na drodze.

Iława

Na jednej z ulic w Iławie, jak wskazują wstępne ustalenia policjantów, 42–latek kierujący autem marki Ranault, na łuku drogo w lewo podjął manewr wyprzedzania. Jadący z przeciwnego kierunku ruchu motorowerzysta w celu uniknięcia zderzenia z wyprzedzającym autem doprowadził do wywrócenia swojego pojazdu. Niestety doznał przy tym obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Policjanci dokładne wyjaśniają także okoliczności tego wypadku.

Przypominamy!

Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem dopiero z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów!!! Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Jesień to czas kiedy szybko zapada zmrok, a rano kiedy jedziemy do pracy jest jeszcze ciemno. Często pojawiają się mgły i pada deszcz powodujący, że nawet przy niewielkiej prędkości droga hamowania znacznie się wydłuża, a pojazd bardzo łatwo wpada w poślizg. Dodatkowo spadające z drzew liście wydłużają drogę hamowania.

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, motocyklem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo  to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi.  Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale  poprzez przestrzeganie  zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne  zachowanie, a także  odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

(js/jk/tm)

Powrót na górę strony