Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Chciał się napić alkoholu, ale nie miał pieniędzy. Wypił go na terenie sklepu

W ciągu zaledwie godziny policjanci dwukrotnie interweniowali wobec 42-letniego mieszkańca Olsztyna. Podejrzany o kradzież alkoholu został ujęty na gorącym uczynku po tym jak wziął z półki butelkę z alkoholem, który wypił na miejscu. W taki sposób postąpił na terenie dwóch sklepów. Usłyszał dwa zarzuty kradzieży. Wypity alkohol może kosztować go znacznie więcej, niż gdyby za niego zapłacił.

Wczoraj (08.11.2018) olsztyńscy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec 42-letniego mężczyzny. Pierwsze zgłoszenie funkcjonariusze otrzymali po godz. 10:00. Interwencja dotyczyła kradzieży alkoholu. Jak się okazało 42-latek będą w sklepie wziął ze sklepowej półki butelkę wódki (200 ml) i postanowił wypić ją na miejscu. Powód jego decyzji był prosty - mężczyzna nie miał pieniędzy, aby zapłacić za towar. Został on ujęty przez pracownika ochrony, który na miejsce wezwał patrol policji.

Do kolejnej interwencji policjanci zostali wezwani zaledwie godzinę później. Tak jak za pierwszym razem interwencja dotyczyła ujęcia przez pracownika ochrony mężczyzny, który w samoobsługowym sklepie spożywczym wypił alkohol nie uiszczając za niego opłaty. Ku zdziwieniu policjantów, był to ten sam mężczyzna, wobec którego interweniowali policjanci zaledwie godzinę wcześniej. Zmienił on jedynie sklep.

Policjanci ponownie przesłuchali 42-latka na okoliczność kradzieży. Ze swojego zachowania będzie musiał on wytłumaczyć w dalszym toku prowadzonego wobec niego postępowania. Dwukrotnie będzie musiał odpowiedzieć za kradzież alkoholu. Sprawcę kradzieży wypity alkohol może kosztować znacznie więcej niż gdyby za niego zapłacił przy sklepowej kasie. Zgodnie z kodeksem wykroczeń może grozić mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

(rp/tm)

Powrót na górę strony