Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: „Zdobił” flamastrem skrzynkę. Zauważył go policjant po służbie

Mieszkaniec Działdowa przy jednym z budynków na terenie miasta „tworzył” napis na skrzynce z instalacją multimedialną. Został zauważony przez funkcjonariusza miejscowej policji będącego po służbie. Policjant ujął sprawcę i zgłosił zdarzenie dyżurnemu. Podejrzany odpowie za wykroczenie, za co grozi mu kara ograniczenia wolności lub grzywny.

W poniedziałek (29.10.2018) na jednym z osiedli mieszkaniowych na terenie Działdowa policjant z miejscowej komendy policji zauważył młodzieńca, który „tworzył coś” na skrzynce znajdującej się przy ścianie budynku. Zdarzenie miało miejsce tuż po godz. 22:00, a funkcjonariusz wracał do domu w czasie wolnym od służby. Policjant podszedł do chłopaka i zobaczył, jak ten zamieszcza markerem napis na metalowej skrzynce z instalacją multimedialną. Funkcjonariusz zgłosił sprawę oficerowi dyżurnemu swojej jednostki i zaczekał z ujętym mężczyzną do czasu przyjazdu patrolu. Policjanci prewencji zabezpieczyli narzędzie, którym posłużył się sprawca graffiti. Autorem napisu okazał się 25-letni mieszkaniec Działdowa. Działdowianin odpowie za popełnienie wykroczenia.

Zgodnie z przepisami prawa, kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Należy dodać, że zniszczenie elewacji poprzez umieszczenie na niej graffiti lub nielegalnych reklam stanowi wykroczenie lub przestępstwo - przesądzi o tym wartość poniesionej szkody.

(jn/tm)

Powrót na górę strony