Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lubawskie: Zostać policjantem - spotkanie z uczniami gimnazjum w ramach lekcji doradztwa zawodowego

Jak właściwie pokierować swoim życiem i zdobyć wymarzony zawód? Między innymi na takie pytania należy szukać odpowiedzi w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Takie zajęcia odbyły się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. O tym jak wygląda policyjna służba i jakie kryteria należy spełnić by zostać policjantem dowiedzieli się gimnazjaliści z Mroczna podczas spotkania z policjantką.

Wczoraj (30.10.2018) w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się niecodzienne spotkanie. W ramach prowadzonych przez szkołę w Mrocznie zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie gimnazjum zapoznali się z charakterystyką pracy w Policji. Policjantka z nowomiejskiej komendy rozmawiała z młodzieżą m.in. na temat doboru i rekrutacji do Policji. Zaprezentowała także film „Polska Policja” i zapoznała zebranych z etapami rekrutacji i kryteriami, jakie musi spełnić przyszły kandydat na policjanta informując jednocześnie o możliwościach rozwoju oraz kształcenia się w szkołach policji.

Na spotkaniu zgromadzonym uczniom zaprezentowano różne aspekty służby w tej formacji. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, a sami uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością.

(lm/tm)

  • Spotkanie w KPP w Nowym Mieście Lubawskim
    Spotkanie w KPP w Nowym Mieście Lubawskim