Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Warchałach

Wczoraj wieczorem szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Na odcinku drogi krajowej nr 58, miedzy miejscowościami Narty i Warchały, doszło do zderzenia osobowego peugeota z ciężarową Scanią. 25-letni kierowca peugeota w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Mężczyznom będącym w kabinie Scanii nic się nie stało. Kierujący Scanią był trzeźwy. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

Wczoraj tuż przed godziną 19.00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 58, na odcinku między miejscowościami Narty i Warchały. Policjanci ruchu drogowego, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zastali zakleszczonego w peugeocie mężczyznę. Do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia udzielili mu pierwszej pomocy. 25-letni mężczyzna był przytomny. Funkcjonariusze służb ratunkowych przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydobyli kierowcę z uszkodzonego auta, a następnie przetransportowali go śmigłowcem do szpitala w Olsztynie.

Policjanci ustalili, że z kierujący peugeotem, który jechał od strony Nart w kierunku Warchał, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i wjechał wprost pod jadącą Scanię. W kabinie ciężarówki znajdował się 48-letni kierowca i 45-letni pasażer. Mężczyznom nic się nie stało. Kierowca Scanii był trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 25-letni kierujący peugeotem również był trzeźwy.

Teraz policjanci śledczy będą wyjaśniali okoliczności zaistniałego wypadku drogowego.

(es/rj)

 

 

 

Powrót na górę strony