Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn / Olsztynek: Śmiertelny wypadek na DK-51. Nie żyje 60-letni kierowca ciężarówki

W okolicy Tomaszkowa w ciągu trasy DK 51 doszło do tragicznego w skutkach zderzenia trzech pojazdów ciężarowych. Niestety jeden z kierowców zginął na miejscu. Droga została zablokowana na kilka godzin. Policjanci wyznaczyli objazdy i pod nadzorem prokuratora szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

We wtorkowy poranek (16.10.2018) tuż przed godz. 8:00 na DK 51 między miejscowościami Dorotowo i Tomaszkowo, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Brały w nim udział trzy pojazdy ciężarowe. 60-letni kierowca jednego z nich zginął na miejscu. Pozostałymi autami kierowali młodzi kierowcy w wieku 21 i 20 lat, na szczęście nie odnieśli oni żadnych obrażeń. Tym kierowcom udało się samodzielnie wydostać z uszkodzonych pojazdów jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że prawdopodobną jego przyczyną mogło być zaśnięcie bądź zagapienie się 60-letniego kierowcy. Tuż przed zderzeniem aut, na drodze w kierunku centrum Olsztyna tworzyły się w tym miejscu utrudnienia w ruchu drogowym. Pierwszy pojazd ciężarowy zatrzymał się na jezdni ponieważ z powodu zatoru nie miał możliwości kontynuacji jazdy. Tuż za nim w to samo miejsce z niewielką prędkością dojeżdżał kierowca drugiego auta. W momencie, gdy obie ciężarówki już stały, w tył tej drugiej uderzyła trzecia ciężarówka. Siła uderzenia była tak duża, że auto ciężarowe (z naczepą całkowicie wypełnioną ładunkiem) ważące blisko 40 ton, dosłownie wbiło się w poprzedzający pojazd.

Film Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim

Opis filmu: Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim

Pobierz plik Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim (format mp4 - rozmiar 17.98 MB)

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim
  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim
  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie olsztyńskim

Ogrom zniszczeń zastany przez służby ratunkowe na miejscu zdarzenia wskazuje na to, że 60-letni kierowca ostatniej ciężarówki miał niewielkie szanse na przeżycie. Kabina jego auta uległa doszczętnemu zniszczeniu - wbiła się pod naczepę poprzedzającego auta. Pracujący na miejscu zdarzenia strażacy, pomimo wykorzystania specjalistycznego sprzętu, mieli poważne problemy z wydobyciem mężczyzny z pojazdu. Pomógł im dopiero przyjazd holownika, dzięki któremu zakleszczone pojazdy zostały rozdzielone i strażakom udało się dotrzeć do poszkodowanego w wypadku 60-latka.

Policjanci z olsztyńskiej drogówki wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Wszystkie czynności mundurowi wykonywali pod nadzorem prokuratora, który uczestniczył m.in. w oględzinach. Na miejsce wezwany został również funkcjonariusz Inspekcji Transportu Drogowego w celu zabezpieczenia zapisu z urządzeń rejestrujących czas pracy pojazdów.

(rp/tm)

Powrót na górę strony