Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Na własnej skórze przekonała się jak to jest być ofiarą znęcania...

Na 8 miesięcy do więzienia trafiła Ewa F. Kobieta poszukiwana była przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary za znęcanie się nad najbliższymi. 37-latka zatrzymana została przypadkowo, gdy sama poprosiła o pomoc policjantów, ponieważ znęcał się nad nią partner. Teraz i on odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Za znęcanie kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła  kobieta, która powiedziała policjantowi, że jej konkubent jest pijany, wyzywa ją i szarpie.  Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Policjanci ustalili, że Paweł W.  znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu po raz kolejny wszczął awanturę z partnerką, wyzywał ją i szarpał. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna podczas zatrzymania miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. W związku z zastaną sytuacją policjanci postanowili wdrożyć procedurę niebieskiej karty. W trakcie wykonywania czynności związanych z podejrzeniem popełnienia przestępstwa znęcania okazało się, że pokrzywdzona musi zostać także zatrzymana.

Kobieta była poszukiwana na podstawie nakazu ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym.  Ewa F. nie stawiła do zakładu karnego, gdzie miała odbyć karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad babcią, byłym mężem oraz dziećmi.  37 – latka została już odkonwojowana do zakładu karnego.

Kodeks karny za znęcanie się nad osobą najbliższą  przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.67 MB)

Powrót na górę strony