Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Poszedł do szkoły, a w plecaku zamiast zeszytów miał narkotyki

Na długo zapamiętają wizytę olsztyńskich policjantów uczniowie jednej z olsztyńskich szkół średnich. Mundurowi, choć przyszli tam w innej sprawie, to zatrzymali 19-latka, u którego w plecaku znaleźli marihuanę. 19-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji, gdzie usłyszał zarzut posiadania zakazanych substancji.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie od kilku tygodni pracowali nad sprawą przywłaszczenia telefonu komórkowego. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie doprowadził funkcjonariuszy na trop 19-letniego mieszkańca Olsztyna.

Po ustaleniu adresu zamieszkania 19-latka, policjanci z wydziału mienia pojechali pod wskazany adres  - niestety w mieszkaniu nikogo nie zastali. Chwilę zajęło mundurowym ustalenie szkoły, do której uczęszczał podejrzewany 19-latek. Po kilkudziesięciu minutach, funkcjonariusze znaleźli się na szkolnym korytarzu jednej z olsztyńskich szkół średnich. Następnym celem był gabinet dyrektora szkoły, który po zaznajomieniu się ze sprawą, wskazał salę, gdzie przebywał podejrzewany uczeń.

Policjanci wylegitymowali się i podali powód wizyty. Już na sam widok służbowej legitymacji 19-letni uczeń zaczął się nerwowo zachowywać i próbował ukryć przed wzrokiem policjantów swój plecak. Na prośbę jednego z funkcjonariuszy ostatecznie zdjął plecak i przekazał go funkcjonariuszom w celu przeszukania.

Tym razem, oprócz podręczników szkolnych w plecaku znajdowało się tam coś więcej. Co prawda nie był to telefon komórkowy, którego szukali policjanci. Okazało się, że 19-letni uczeń szkoły średniej posiada pryz sobie środki odurzające w postaci marihuany. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli zawiniątka foliowe wypełnione nielegalnym suszem roślinnym, szklaną lufkę, wagę elektroniczną, a także młynek ręczny.

19-latek na długo zapamięta ten dzień. W obecności dyrektora szkoły oraz kolegów uczniowi zostały założone kajdanki i przewieziono go do jednostki policji. Oprócz wstydu przed dyrekcją i kolegami ze szkoły, 19-latka mogą czekać znacznie surowsze konsekwencje. Za samo posiadanie narkotyków może mu grozić kara 3 lat pozbawienia wolności.

(rp/tm)

Wczytywanie pliku Odtwarzacz wideo.
Aktualny czas 0:00
Czas trwania -:-
Załadowany: 0%
Typ strumienia NA ŻYWO
Pozostały czas -:-
 
1x
    • Rozdziały
    • Opisy wyłączone, zaznaczone
    • Napisy wyłączone, zaznaczone

      Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.47 MB)

      Powrót na górę strony