Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Policjanci opowiedzieli o rekrutacji do Policji i odpowiedzialnym zachowaniu na drodze

Policjanci wyszli naprzeciw oczekiwaniom uczniów lidzbarskich szkół, którzy w przyszłości chcą wstąpić w nasze szeregi. Funkcjonariusze przedstawili warunki jakie należy spełnić aby zostać jednym z nich. Mundurowi opowiedzieli również o bezpiecznym zachowaniu na drodze i w „sieci” bez szkody dla siebie i innych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie spotkali się z młodzieżą z Lidzbarka. Tematem rozmów było bezpieczne korzystanie z Internetu. Uczniom zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa występujące w cyberprzestrzeni, w tym różnego rodzaju gry i zabawy ukierunkowane na podejmowanie wyzwań i wykonywanie przez młode osoby różnego typu niebezpiecznych zadań zleconych przez postać z Internetu.

Młodzież zapoznała się także z materiałem pt. „Będę odpowiedzialnym kierowcą” przedstawionym i omówionym przez Kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Działdowie. Policjant poinformował o możliwości wzięcia udziału w konkursie, w którym zwycięzca otrzyma voucher w kwocie 1500 zł na realizację kursu prawa jazdy.  Rozmowy nie dotyczyły jedynie zagrożeń w sieci i na drodze. Młodzież dowiedziała się również o konsekwencjach karnych nieprzestrzegania prawa, które mogą mieć wpływ na ich karierę zawodową nie tylko tą związaną z Policją.

Jakie wymagania stoją przed młodymi ludźmi i na co zwrócić uwagę w drodze do munduru uczestników spotkania uczuliła asystentka ds. Nieletnich i Patologii działdowskiej komendy. Ostanie słowo zarezerwowano dla  oficera prasowego KPP w Działdowie, który ostrzegł uczniów przed zagrożeniami związanymi z handlem ludźmi w kontekście poszukiwania pracy, nawiązywania nowych znajomości internetowych i wyjazdów zagranicznych.

(jn/sb)

 • Spotkanie z młodzieżą
  Spotkanie z młodzieżą
 • Spotkanie z młodzieżą
  Spotkanie z młodzieżą
 • Spotkanie z młodzieżą
  Spotkanie z młodzieżą
 • Spotkanie z młodzieżą
  Spotkanie z młodzieżą