Iława: Wspólne ćwiczenia służb ratunkowych - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Wspólne ćwiczenia służb ratunkowych

Pożar gazu płynnego na skutek uszkodzenia obudowy pompy tłoczącej na terenie rozlewni. Dwie osoby ciężko ranne - to scenariusz ćwiczeń, które odbyły się w miniony piątek w Redakach. Wszystko po to, aby w sytuacji realnego zagrożenia działać jak najsprawniej.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie współdziałania służb ratunkowych w obliczu zagrożenia.  Scenariusz zakładał pożar strumieniowy gazu płynnego na skutek uszkodzenia obudowy pompy tłoczącej gaz. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne.

Od tego, w jaki sposób służby będą przygotowane na tego typu zdarzenia może zależeć życie wielu ludzi. Dlatego udział w ćwiczeniach wzięli m.in.: policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe. Policjanci zadbali o zabezpieczenia miejsca prowadzonych działań przed osobami postronnymi. Ogłosili i przeprowadzili wspólnie ze strażakami ewakuację mieszkańców pobliskich domostw. Zabezpieczyli dojazd dla pojazdów pożarniczych. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego iławskiej policji zorganizowali objazdy. Funkcjonariusze także  zabezpieczyli mienia ewakuowanego zakładu. Ćwiczenia odbyły się w ostatni piątek w Redakach gdzie znajduje się przepompownia gazu płynnego.    

jk/af


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.73 MB)

Powrót na górę strony