Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Skatował właściciela mieszkania, bo chciał dostać pieniądze

Biskupscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców włamania. Jednego z włamywaczy cechowała duża brutalność. 24-latek chcąc dostać pieniądze, drewnianym kołkiem bił właściciela mieszkania. Ofiara na skutek poniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

W miniony wtorek 11 listopada kilkanaście minut po godzinie 13.00 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Biskupcu został powiadomiony o tym, że w jednym z mieszkań w centrum miasta słychać odgłosy wzywania pomocy. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji.

Interweniujący policjanci pod wskazanym adresem zauważyli wyłamany zamek w drzwiach wejściowych do mieszkania. Po wejściu do pomieszczenia znaleźli leżącego na podłodze nieprzytomnego mężczyznę oraz przebywających tam dwóch innych mężczyzn.

Kompletnie pijani mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.  Z uwagi na obrażenia twarzy jakie posiadał nieprzytomny mężczyzna funkcjonariusze na miejsce wezwali służby medyczne, które zabrały go do szpitala. .  
 
W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że mieszkańcy Biskupca i gm. Dobre Miasto włamali się do mieszkania 79-latka. W trakcie szukania cennych rzeczy do mieszkania wrócił właściciel. Zaskoczony poszkodowany  wchodząc do swojego mieszkania od razu został zaatakowany przez jednego z włamywaczy. Pokrzywdzony upadł na podłogę, a napastnik chcąc zabrać mu pieniądze zaczął go bić i kopać. To nie wystarczyło sprawcy. Napastnik uderzał go drewnianym kołkiem po całym ciele. Drugi ze sprawców 20-letni Artur J. przyglądał się jak jego kolega wyżywa się na właścicielu mieszkania.

W trakcie przesłuchań mężczyznom zostały przedstawione zarzuty. Sprawcy przyznali się do włamania. Karany już wcześniej za przestępstwa kradzieży Adam N. przyznał się do pobicia pokrzywdzonego. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj sąd zastosował wobec 24-latka  tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Ponadto wskazał, że wykonanie  dalszych czynności procesowych w sprawie może doprowadzić do znacznie surowszej kary.

Drugiemu ze sprawców za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony na skutek poniesionych obrażeń zmarł.

Powrót na górę strony