Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Dzielnicowy z Olsztyna na podium Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej – Twierdza Przemyśl 2018

II Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych – Twierdza Przemyśl 2018 już za nami. O podium rywalizowało 28 policyjnych zespołów, w tym reprezentant z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Ostatecznie, dzielnicowy z Olsztyna asp. Andrzej Mankow w drużynie z funkcjonariuszem Izby Administracji Skarbowej Jarosławem Urban zajęli drugie miejsce. Zawody zwyciężyli reprezentanci 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa.

W pierwszych dniach września na boiskach przy ul. Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego w Przemyślu odbyły się II Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych – Twierdza Przemyśl 2018. Do walki o zwycięstwo stanęło 28 zespołów, wśród nich znalazły się drużyny reprezentujące policję. Po raz kolejny turniej został wpisany do kalendarza Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zarząd PZPS przyznał turniejowi status Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej.

Był to IX turniej siatkarski organizowany przez Regiony Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA: Bieszczadzki i Przemyski oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy BiOSG.

Otwarcia Turnieju dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa, towarzyszył mu Komendant Miejski Policji w Przemyślu nadkom. Piotr Mazur.


Podczas dwóch dni zmagań turniejowych obecni byli siatkarze ze "Złotej Drużyny Wagnera" (Mistrzowie Świata 1974 i Mistrzowie Olimpijscy 1976): Tomasz Wójtowicz, Marek Karbarz, Włodzimierz Stefański, Mirosław Rybaczewski, oraz Ireneusz Mazur obecny komentator POLSAT SPORT (były trener reprezentacji Polski oraz trener Mistrzów Świata Juniorów oraz Wiesław Kozieł dyrektor organizacyjny KPS Stocznia Szczecin.

W Mistrzostwach wystartowało 28 zespołów różnych służb, w tym policjanci z całej Polski, między innymi z Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, komend miejskich w Olsztynie i Gliwicach oraz komend powiatowych w Tomaszowie Lubelskim i Gliwicach.

Na podium stanęli:

1 MASŁOWSKI Błażej  - 11 Pułk Artylerii – Węgorzewo
   AUGUSTYNOWICZ Łukasz - 11 Pułk Artylerii – Węgorzewo

2 MANKOW Andrzej - Komenda Miejska Policji w Olsztynie
   URBAN Jarosław - Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

 

3 RATKE Marcin - Komenda Główna Straży Granicznej – Morski Oddział SG
   NADOLNY Szymon - Komenda Główna Straży Granicznej – Morski Oddział SG

Podczas mistrzostw kilkanaście osób zostało uhonorowanych Odznakami Honorowymi Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Ponadto zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, pamiątkowe piłki z ceramiki z odzwierciedleniem części bramy Twierdzy Przemyśl, pamiątkowe medale i dyplomy.

Olsztyńscy zwycięscy, asp. Andrzej Mankow i Jarosław Urban serdecznie dziękują Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie, Komendantowi Miejskiemu Policji w Olsztynie oraz przedstawicielom NSZZ Policjantów za wsparcie i umożliwienie wzięcia udziału w turnieju. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Rp/Policja.pl

Powrót na górę strony