Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warmiński: Policjanci i Strażacy oddali krew. Wspólnie dla potrzebujących

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego oddali krew. Funkcjonariusze odpowiedzieli na apel zaprzyjaźnionej służby mundurowej – strażaków z Lidzbarka Warmińskiego. W zorganizowaną zbiórkę włączyli się też pracownicy cywilni komendy.

Mundurowi ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w wykonywany zawód i doskonale wiedzą jak bardzo potrzebna jest krew, w szczególności poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, a także chorym, dzieciom i seniorom. W siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim, kilkunastu policjantów i pracowników lidzbarskiej komendy, oddało krew dla potrzebujących. Zbiórka tego cennego płynu, trwała od wczesnych godzin porannych.

Policjanci oraz pracownicy cywilni kierując się odruchem pomocy regularnie odpowiadają na apele krwiodawstwa lidzbarskich strażaków. Liczba policjantów deklarująca chęć niesienia pomocy stale rośnie. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew do ratowania ludzkiego życia. Kilkoro z nich należy do Klubu Honorowego Dawcy Krwi. Najstarszy „stażem” jest asp. szt. Rafał Tkaczuk,  policjant wydziału kryminalnego przez 22 lata oddał ponad 15 litrów krwi.

 

Tym skromnym ale jakże ważnym gestem lidzbarscy policjanci i pracownicy udowadniają, że ludzkie życie i zdrowie można ratować na wiele sposobów.

 

mk/kw

 

 

Powrót na górę strony