Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Pijana przyjechała autem na zakupy. Brak wyobraźni i alkohol zamiast zdrowego rozsądku

Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To niestety nie powstrzymało jej, aby wsiąść za kierownicę auta i pojechać na zakupy. Kierująca 53-latka uderzyła autem w drzewo. Teraz kobieta odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawo jazdy na okres nawet 15 lat.

Wczoraj (10.09.18r) około godziny 8:00 dyżurny kętrzyńskiej jednostki otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze Biedaszki-Smokowo. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów i karetkę pogotowia. Okazało się, że w zdarzeniu udział brał jeden samochód, a podróżująca w pojedynkę kierująca 53-latka na szczęście nie odniosła obrażeń ciała. Policjanci ustalili wstępny przebieg zdarzenia. Wynikało z niego, że kierująca samochodem marki Audi  jadąc w kierunku miejscowości Smokowo na prostym odcinku drogi  straciła panowanie nad autem i uderzyła w przydrożne drzewo, następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu, uderzając w kolejne drzewo. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 53-letniej kobiety. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w  jej organizmie.

Teraz kobieta odpowie za popełnione wykroczenie (spowodowanie kolizji drogowej), a także za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na okres nawet 15 lat.

Policjanci apelują o odpowiedzialną, zgodną z przepisami i zdrowym rozsądkiem jazdę. Ostrzegają przed siadaniem za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Choć w zdarzeniu nie ucierpiała poważnie żadna osoba, funkcjonariusze zgodnie przyznają, że gdyby w tym czasie tą samą drogą jechał inny samochód lub poruszał się pieszy – wszystko mogłoby zakończyć się tragedią.

ab/kw

 

Powrót na górę strony